Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem olvas rendesen az...

Miért nem olvas rendesen az új DVD meghajtóm?

Figyelt kérdés

Vettem 1 DVD író/olvasót. Nehezen, de összehoztam a meglévő CD író/olvasóval, mindkettő jól működött. Aznap, pénteken még mindent ok. volt, felismerte a rendszer, mindent látott a DVD-n TCUP is.

Cserélni akartam op. rendszert Daytona-ra (XP), de a telepítő DVD nem pörgött ki rendesen, és nem akart bútólni. Van egy régebbi (Lite) DVD olvasó, amire kicseréltem, és azzal tökéletesen tudtam telepíteni. De ez az új (LG) azóta sem hajlandó bútólni semmit. Az elején igen, de mint hardvert, mostmár nem jelzi ki a PC sem, amikor csatlakoztatom. A Total Comm. látja, de azt ami a DVD-n van, nem lehet megnyitni, nem is lát, csak egy mappát a sok közül. Beraktam másik PC-be, de ott teljesen hibátlanul megy.

Hogyan kell a meglévő CD-meghajtóval összekötni? A BIOS-ban mit kell átállítani? Mert ott is állítottam már a bútolás végett, de semmire nem mentem.

Tehát a fapados, egyszerű, csak olvasni tudó DVD meghajtót kapásból kezeli, de az újat nem, mi lehet a baj?


2009. ápr. 14. 16:57
 1/9 A kérdező kommentje:

A kábel nem lehet hibás, mert akkor a másik meghajtó sem menne. Az új meghajtó sem, mert akkor a másik pc-ben sem menne.

Hogyan kell a gépen lévő két meghajtón beállítani a hátulján lévő kis pöcköt? Nekem most az új meghajtón a 'master'-en van, a régin (Sony) pedig középen a 'slave'-n.

Még az elején úgy ment mindkettő, hogy nem a 'master'-en volt egyik sem, hanem az első kettőn. De most úgy sem akarja vinni, csak a cd meghajtót.

2009. ápr. 14. 17:43
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló problémám, nekem is a no name dvd írom bootulta az xp-t, de az új amit vettem nem, próbáltam 4féle dvd íróval, de egyikkel sem bootult be, nem tudom mitől lehet ez, válogatósak a mostani dvd írok,hogy miért nem megy a kettő azt pontosan sajna nem tudom látatlanba, de szerintem lehet hogy a tápod nem bírja el mind a kettőt egyszerre hosszú ideig, vagy valami kábel van rosszul bedugva, vagy az is hogy nem szereti egymást a két dvd író..rengeteg mindentől lehet ez...
2009. ápr. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy is csináltam, hogy levettem a cd meghajtót. Akkor se ment jobban a dvd. Látszik, hogy villog, hogy ekindítja a lemezeket, de nem az igazi. Hogy mitől lehet, nem tudom!
2009. ápr. 14. 18:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak tipp, de nem lehet, hogy a "kutyaszaredisön" XP okozza?
2009. ápr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a cd író helyére berakni a dvd íród, és a cd írót egyelőre ne tedd bele. Vajon így mi a helyzet?
2009. ápr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyedül sem megy, vagyis valamennyire pörög, ahogy fent írtam is, de nem bútol és a zenei DVD-ket sem játsza le. Persze semmit sem akar megnyitni. Olyanokat ír ki az XP, mint pl: "lehet, hogy sérült", vagy a Wind. Média Player szerint "probléma merült fel a fájl lejátszása közben", stb.
2009. ápr. 15. 00:35
 7/9 A kérdező kommentje:

Két szalag kábel van. Az egyiken a vinyó (IDE 1), a másikon a cd/dvd meghajtók vannak (IDE 2). Számít, hogy a szalag kábel végére, vagy ugyanannak a kábelnek a másik csatijára melyiket rakom?

Próbáltam már mindenféleképpen (sok lehetőség nincs).

2009. ápr. 15. 00:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Szalag végére master, közepére slave.
2009. ápr. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Valamit még nem csináltam: megcseréltem a 'master'-'slave' pólusokat a két meghajtón!

Az új DVD-n lévőt 'slave'-ra, a régi CD írót pedig 'master'-re raktam (vissza).

És láss csodát! egyből felismerte mindkettőt a Windows. Használhatók, de miért lehet ez?

Mért nem jó az új cucc 'masteren'?


Egyébként köszi mindenkinek, aki segített.

2009. ápr. 15. 11:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!