Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzort, RAM -ot gamer...

Processzort, RAM -ot gamer PC-be? De mégis milyet?

Figyelt kérdés

Hello, nem tudok döntést hozni hogy egy olyan "gamer" PC-be amit legalább 3 évig nem szeretnék fejleszteni milyen processzor lenne érdemes rakni?

Az én jelöltjeim:

AMD Phenom II X4 955 3,2Ghz, 4 mag [25K]

AMD Phenom II X6 965 3,2Ghz, 6 mag [35k]

Intel I5 - 2500k 3,3Ghz, 4 Mag [45k]


Szóval ez lenne a kérdés, 3 évig fejlesztés nélkül egy gamer PC-be melyik a legjobb választás? Esetleg spóroljak egy 2500k-ra? vagy elég az x4? esetleg középút? X6-al?


A másik kérdésem az lenne hogy RAM-ból Vengeance, Dominator vagy HyperX a legjobb választás? vagy valami más fajta? (4 vagy 8GB)


A cél tulajdonképpen az lenne hogy 3 év múlva még jól elfussanak az újabb PC játékok, akadozás nélkül.


Főleg hozzáértők és nagy játékosok válaszait várom! De persze jöhet mindenkié!


Videokariból pedig egy Asus HD6950 DirectCU II 2Gb-ra gyűjtök:)


2011. aug. 14. 04:09
 1/8 Alex Lion ***** válasza:
Hát sok szempontot figyelembe kell venni... Pl.: ha azt nézed mennyi áramot eszik, akkor az X4 a nyerő, de megint más a helyzet ha a megbízhatóság a szemponz, mert akkor Intel a király, és megint más ha a melegedés is gondokat okozhat, mert tapasztalatból tudom hogy az AMD-k egyáltalán nem melegednek, viszont hiába ugyanakkora egy AMD proci órajele mint egy ugyanakkora Intel-é, az AMD akkor sem fog neked annyi FPS-t produkálni mint az Intel De egyszóval: én az Intelt ajánlom! Ismerek egy mondást: Az AMD olcsó, Az Intel meg erős... :-"
2011. aug. 14. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyértelműen Amd Phenom II X6 1055t, 36 000ft, nagyon jó processzor, ráadásul azt is vedd figyelembe hogy a mostani játékokat úgy írják hogy több magot is használjon ki.

Nekem a fent említett X4-es BE változat van, Nagyon jó!

Nincs olyan dolog amit nem tudna megcsinálni nekem. szóval x6-osat vedd meg és mindenképp a 1055-öst!

2011. aug. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

utóbbi vagyok, elsőnek azt üzenem: Az a mondás nem így szól, hanem inkább így: Az AMD olcsó, az Intel megbízható

Még a rammal kapcsolatba annyit szeretnék hozzáfűzni hogy 2*4gb Kingston 1600mhz-t vegyél, vagy ha sok pénzed van akkor 3*4gb -ot vegyél, az már egy jó ideig szakítani fog.

2011. aug. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jelen pillanatban a Intel I5 2500k 3,3Ghz, 4 Mag [45k) a jó választás. A HD6950 DirectCU II 2Gb-sal párosítva szerintem még 3 év múlva, is jól fog működni az új játékok alatt.Jó választás.
2011. aug. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Memóriamodulból meg KINGSTON 8192MB HyperX XMP T1 DDR3 1600MH (DUAL KIT) ár/érték arányban a legjobb választás, és szerintem akár 5 évig is ki fog szolgálni.
2011. aug. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 09:42 válaszolóval egyetértek!


i5 2500k cpu-val és HD6960-es kártyával nagyon erős géped lesz.Még 2-3 év múlva is jónak fog számítani.

AMD kategóriában meg az x4 955 BE a legjobb ár/érték arányú proci.

2011. aug. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

12Gb RAM minek?Még nyolc is sok de inkább azt vegyél mint hülyeséget.

A 2. hülyeséget beszél..hibába hat magos nem fogja kihasználni max kicsomagoláskor.

Én az i5öt ajánlom..jelenleg a 2. legjobb CPU a piacon.

és a 6950 is jó választás.

2011. aug. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A VGA nem jó választás. A 3slotos hűtés nem számottevően hatékonyabb.
2011. aug. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!