Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 13 évesen össze lehet rakni...

13 évesen össze lehet rakni egy jó pc-t?

Figyelt kérdés

nem játékra kéne,

4gb ram,2 ghz vagy nagyobb proci és 500 gb hdd,hb mennyi lenne?


2011. aug. 9. 23:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Igazad van a kérdező, megemlítette, hogy "nem játékra kéne" de gondolom nem fog megsértődni 13 évesen ha játszani is tudna a gépen. Legalább is remélem.
2011. aug. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Játékra nem kell mert van Xbox360,van valami olyan oldal ahol leírjàk hogy kell összerakni?
2011. aug. 10. 00:23
 13/20 anonim ***** válasza:

Itt videón megnézheted.

[link]

2011. aug. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Parancsolj, ha játékra van Xbox360.Akkor csak netezni,filmetnézni ez biztos megfelel.


Alaplap ASUS M5A78L-M LX AM3+ 1 db 12.244 Ft

Processzor AMD Athlon II X2 250 3.00GHz AM3 BOX 1 db 13.326 Ft

Memória KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz 1 db 5.500 Ft

Merevlemez SAMSUNG 500GB F3 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ 1 db 9.167 Ft

Optikai egység NEC AD-7260S Fekete 1 db 4.374 Ft

Ház GIGABYTE GZ-X2 Fekete 400W 1 db 10.825 Ft

Összesen: 55.436 Ft (44.349 Ft + áfa)

2011. aug. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Egyszerű: legóztál, maketteztél? Ha nem az sem baj. Gondolom olvasni tudsz, 13 évesen már fizikát tanulsz, alap szinten kellett foglalkoznotok az áram, feszültség, ellenállásokkal. Akkor ezzel meg is van a lényeg. Megnézel 1-2-3 számtech boltot ott kérsz árlistát. Kinézel amit szeretnél, guugli jó barát ott rá keresel azokra a cuccokra amit kinéztél s elolvasod mit ír róla. Ha ez meg van akkor elmész és megveszed vagy külön külön alkatrészeket, vagy ha megbízol a boltosban akkor amiket kiválasztottál a listáról megveszed, és megkéred hogy rakja össze neked. (bolt függő hogy milyen óradíjakkal dolgoznak) Ha alkatrészenként megvetted s van érzéked a legóhoz te magad is össze rakhatod akkor a munkadíjat már megspóroltad. Kibont alaplap ott van 1 manuál füzet, hogy mit, kivel-mivel, hogyan s ügyesen össze rakod. Garanciád így-is úgy-is lesz.Ha kezdő vagy akkor 2-3 óra alatt össze is rakhatod, ha gyakorlott vagy akkor kb 30 perc. Utánna már lehet telepíteni is amiket szeretnél. Remélem nem veszed zokon az irományomat, de nem sértésnek szántam.
2011. aug. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Össze lehet rakni 13 évesen. Én 8 évesen raktam össze az első gépemet (pentium I :D), egy kis segítséggel persze.

A cuccokat apa munkahelyéről ollóztam össze (amit már nem használtak), megkerestettem vele az alaplap leírását (majd néhány kérdés után) összeraktam. Elég szar gépnek számított, de mégiscsak használt cuccokból volt :)


Az árakat pedig (ma már) beírod google-be, adnak azokhoz majd leírást is, kérsz segítséget, ha nem megy, és kész is :)

2011. aug. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Hát ha nem játékra kéne akkor inkább intel... azt olcsón is lehet szerezni és pl Core i3-ban alapbol integrált vidikari kemény 20ezer ft körül van.... egy alaplap hozzá 10ezer... még1 vinyó az még 1 10ezer és még 4giga ram kemény 5300ft (pl woxcomputer)
2011. aug. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Én 11-12évesen már gépeket szereltem és raktam össze:) Ez valóvan nem korfüggő kedves kérdező, de szerintem ha nem értesz hozzá akkor egy komolyabb konfigba bele se kezdj. Ha pedig szeretnél gépeket szerelni és összerakni akkor ajánlom neked hogy gyakorolj P2es, P3as alaplapokkal összerakósdit. Ja, a Google meg pluszban segít:)
2011. aug. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
ez miért függ kortól? Én is 13 éves vagyok, és regeteg gép összerakáson, és oprendszer telepítésen vagyok túl. Amúgy hardverapro.hu-ról kb. 20 ezerből meglenne minden...
2011. aug. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Gondolom azért kérdi, mert 13évesen nincs azért akkora kerete szülői támogatás nélkül, amivel egy ütős gépet össze tudna rakni. Ha nem játékra kéne, és csak: CPU, VGA (esetleg alaplappal integrált is elég lehet, de filmezéshez néha az kevés, plána a Blu-Ray-hez), alaplap, RAM, gépház és táp kéne, ki lehet jönni egy 50-60ezerből.


Ezekből esetleg a gépházzal lehet spórolni meg a táppal (bár nem érdemes), mert olyan nincs, hogy te csak CPU-t, memóriát és vinyót veszel. Ha új proci kell, akkor már új alaplap is dukál hozzá, esetleg VGA (ezt már fenn kifejtettem), alaplaphoz megfelelő ház (legtöbb megfelelő, a legelterjedtebb szabvány már régóta az ATX, tehát ha ilyen a házad van és ilyen alaplapot nézel, akkor ház ára megspórolva). Olyan RAM kell, ami jó az alaplap RAM foglalatába (DDR3, gondolom a mostani alaplapod memória foglalata nem DDR3-as:) Akkor megfelelő csatolású processzor és HDD (SATA vagy SATA2-es). A tápból mindenféleképp jó minőségűt és megfelelő teljesítményűt kell választani (FSP, Gigabyte), mert 'nagy a felelőssége'. Ha elárulod mennyit szánsz rá, szívesen összerakok neked egy konfigurációt. :)

2011. aug. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!