Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha éjszakára úgyhagynám a...

Ha éjszakára úgyhagynám a gépemet (AMD Phenom II 955 BE), de előtte az órajelét levenném pl 2, 0GHz-re attól lenne valami baja, és ha nem akkor kevesebbet fogyasztana?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 00:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
jah meg amugy is ottvagy..szval ha vmi baj történne tudnád mitkell tenni..ezen nemkell problémázni sztem..ha nemvagy ott és ilyen beállitást végzel és úgy hagyod ott(természetesen teszt nélkül)akkor már inkább meglehet a baj..
2011. aug. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ezek a gépek nem 0-24re hanem 8 órára vannak tervezve!!!


Pár alkalommal ha napokig bekapcsolva hagyod azért nem lesz semmi baja. De ha táp elszáll és nem vagy a helyszínen akkor ránthatja magával az egész gépet.

Az, hogy a mostani melós gépem épp a 45. napját tölti uptimeban mellékes, mert ez egy ThinkCentre. Bár ez is csak desktop.

Amúgy a procinak kell lennie energiatakarékos beállításnak, nekem a 4850e 2x2.5Ghz-t idle-ben 2x1.0Ghz-re veszi vissza és feszültséget is csökkenti.

Bőven az általad beállított teljesítmény alá képes elvileg menni.

2011. aug. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Honnan veszed ezeket a butaságokat?


8 órára vannak tervezve? Hol olvastál ilyet?

Ha táp elszáll és nem vagy a helyszínen... és ha a helyszínen vagy, akkor mi van?

A videókártyában pedig gpu van igy a cpu értékeit feleslegese nézegetned.

2011. aug. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy honnan? Kicsit olvass utána. Mit gondolsz miért vannak külön szervereink?


Egy példa:

[link]


A videókártyás kérdést nem értem, gondolom nem nekem szól.


Szumma szummárum simán kibírja az ilyen pár napos uptimeot.

2011. aug. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Kicsit olvass utána. Mit gondolsz miért vannak külön szervereink?"


Neked abból hogy léteznek szerverspecifikus hardverek az jön le hogy az otthoni gépemet nem tarthatom bekapcsolva egy nap csak 8 órán keresztül?

Mi a szerepe a fennmaradó 16 órának, pihentetés? Akkor kell karbantartani?

Mit hiszel mi ez, egy tengeralattjáró?


A cpu pedig szintén neked szól, összekevered a cpu és a gpu fogalmát.

2011. aug. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

1. Nem erre van tervezve != Nem tarthatod bekapcsolva.

Tarthatod bekapcsolva. De ne lepődj meg ha a kondik kiszáradnak mondjuk 1 év után, a ventik meg csapágyasak lesznek. Ő hagyhatja a gépét bekapcsolva egy hétig is, de a s*gged a földhöz verheted, ezek a gépek nem 24/7/365re vannak tervezve. De kérlek valamivel támaszd alá amit mondasz mert eddig csak én tettem.


2. Miért is kevertem össze a GPU és a CPU fogalmát? Már előre röhögök rajtad nagyon és végülis nem is tudom miért kezdtem el vitatkozni, de tudodmit? Rendes leszek és megvárom hogy ezt a baromságodat hogy magyarázod. :-)

Alá tudod e támasztani amit mondtál vagy te is csak egy ostoba troll vagy?

2011. aug. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!