Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SOS! Alaplapon mi a "go...

SOS! Alaplapon mi a "go button" gomb?

Figyelt kérdés
Jelentését tudom de be szabad nyomni? Valami gond van a memóriánál, nem érzékeli a monitor, bioszt cmost át jumbereltem, de semmi, új cuccok vannak benne, egy asus p55-ös lapom van, mi lehet a gond?
2011. aug. 4. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:

a gomboknak általában az a funkciójuk, hogy megnyomjuk őket

(kivéve az ing vagy blúz gombjait)

2011. aug. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi...

Ha van időd elolvashatod a lényeget is.

Valaki segítsen mire való az a gomb.

2011. aug. 4. 20:22
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


'Az alaplap és a memória közti kompatibilitási probléma megszüntetésére szolgál. Automatán beállítja a memóriaidőzítéseket.'


---

"Valami gond van a memóriánál, nem érzékeli a monitor"


Ezt pontosan hogy érted? A monitor nem érzékeli a memóriát? Az normális :):)


"bioszt cmost át jumbereltem"


Tessék? BIOS=CMOS SETUP. Átjumpertelted, mit mire? Csak nem a BIOS RESET jumpert tetted át? Akkor nem szabad elindítani a gépet, amíg a reset állásban van.

2011. aug. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt tudom áramtalanítva lett közbe, a gépet nem érzékeli a monitor, a lapon meg világít pirosan a ram-ra vonatkozó led, ezért feltételezem hogy a memoriaával van gond.

Az a go buttont bekapcsolt állapotban kell megnyomni vagy kikapcsolt? Egyébként köszi az eddigi segítségedet.

2011. aug. 4. 21:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Próbáld meg kikapcsolt állapotban, és ha nem megy, akkor közvetlenül bekapcsolás után.


Amúgy hosszan kell nyomni, a linkelt oldal szerint, amíg zölden nem kezd világítani a RAM led.

2011. aug. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát ez csak újraindult hogy hosszan nyomtam, és füstölt egyet, elég büdös volt. Kinyirta a ramot?
2011. aug. 4. 22:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez most komoly? Mi füstölt pontosan? Ha kijött a füst, akkor nem működik a számítógép (mert ugye füsttel működik). :( :S
2011. aug. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jaja, vágom a vicces szófordulatot :)

Viccen kívül füstölt de semmiképpen se a vga. :S

Ha az alaplap akkor jól jártam... De ugyanúgy világítanak a ledek, meg hajtja a kártyát mindent, remélem hogy a memória füstölt el, mert az olcsóbb mint az alaplap. De már többet nem kapcsolom be szakemberre bízom. Csak idegesít hogy minden cucc új meg jó, és szar, érted. :(

Köszönöm hogy segítettél!

2011. aug. 4. 23:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!