Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a jó a laptopnak?

Mi a jó a laptopnak?

Figyelt kérdés

rengeteg ismerősöm tönkretette már a laptop aksiját. nekem új és nem tudom, hogy használjam.


azt tanácsolták, hogy amikor csak tudom, aksi nélkül használjam, hálózatról. szerintetek?

meg hogy még az a fontos, hogy ha fel van töltve az aksi, akkor ne legyen 220ra rádugva.


2011. júl. 30. 14:06
 1/8 bp1985 ***** válasza:
Édesmindegy hogy bent van e, vagy nincs, mert nem tudod túltölteni. Lemerítve semmiképp ne rakd el. Ha nem kell az akksi, akkor úgy rakd el, hogy van benne valamennyi szufla.
2011. júl. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyszerű a dolog. Megvetted kisütöd ( azaz 1x teljesen lemeríted és teljesen feltöltöd az akkut.)


Ezután..(Meg ne merd próbálni hogy kiveszed a gépből és nem használod!! Eredendő bűn!!!).. használod a gépet.

Ha épp olyan kedved van akkuról, ha olyan hálózatról, teljesen mindegy, Egy a lényeg kb 2hetente teljesen merítsd le az akkut!( 10%alá vidd mert így a benne levő csumisz nem fárad ki)

nekem 3éve tökéletes ! :)

2011. júl. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 legendavagyok01 ***** válasza:

A li-ion akkuk nem igényelnek formázást.

Szándékosan lemeríteni maximum azért kell néha, hogy a töltésjelzők jó értékeket mutassanak. Egyébként akkor töltöd és annyit, amikor csak akarod.

Figyelj arra, nehogy túlmerüljön, mert még a saját töltőjével is problémás lehet a "visszahozása".

Ez az egyetlen ellensége. Ha nem használod, félig feltöltve, száraz, hűvös helyen tárold.

2011. júl. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nekem azt mondták, hogy ha benne van és úgy megy hálózatról, akkor ha lemegy 99% alá, akkor mindig rátölt egy kicsit. és egy aksi kb 1000 töltést bír ki. és minden kis rátöltéssel fogy ez a szám. igaz ez?

tehát csak akkor legyen 220on ha lemerülőben van. de én egész nap gépezek ilyenkor nyáron, és napi 3x tuti lemerül...

2011. júl. 30. 23:30
 5/8 legendavagyok01 ***** válasza:
A li-ion akksik nem érzékenyek arra, hogy az élettartamban meghatározott töltési-ürítési ciklusszámot hány részletben kapják meg. Ennek ellenére havonta egyszer érdemes teljesen lemeríteni és feltölteni őket, hogy a cellák között keletkezett különbségek megszűnjenek, és a töltésjelző helyes értéket mutasson.
2011. júl. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"A li-ion akksik nem érzékenyek arra, hogy az élettartamban meghatározott töltési-ürítési ciklusszámot hány részletben kapják meg."


ezt lefordítanád? nem értem :$

arra tippelek, hogy a kb 1000 feltöltés az teljes feltöltést jelent és nem a kicsi rátöltéseket?

2011. júl. 31. 11:57
 7/8 legendavagyok01 ***** válasza:
Nagyjából mindegy, hogy mondjuk háromszor kapcsolod be egy nap hálózattal rövidebb ideig, és úgy tölt fel, vagy egyszer bekapcsolva töltődik fel teljesen.
2011. júl. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
érdekes, én sem vettem ki, mert az javasolták. kb hetente 1x max 2x használtam aksirol, akkor is csak azért. most már be sem lehet kapcsolni áram nélkül. most nincs is benne már pár honapja, mert hibás alkatrész csak rontsa tovább a gépem. sajna ujra meg nincs pénzem.
2011. aug. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!