Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi jobb a laptopnak?

Mi jobb a laptopnak?

Figyelt kérdés
A kerdesem annyi lenne hogyha kimelni akarom egy uj agy akar regi laptop akksijat akkor kikapcsolt allapotban hagyjam mindig a tolton (azutan is miutan feltoltott) vagy inkabb ha kikapcsoltam es feltoltitt akkor huzzam le a halozatrol? Elore is koszonom a valaszokat!
2011. aug. 22. 01:02
1 2
 1/11 Alex Lion ***** válasza:
ha lehet akkor ne hagyd fent sokáig a töltőn miután befejezte a töltést. még egy tipp: ha huzamosabb ideig nem használod a gépet, akkor vedd ki az aksit (ha megoldható) és rakd hűvös helyre (pl: spejz) minnél kevesebbszer töltöd az akkumulátort, annál több ideig fogja majd bírni, szóval ha már csak félig van, akkor ajánlom hogy ne dugd rögtön a töltőre, hanem először merísd le, használd ki az energiát ami még benne van! :) (nem kell csurig lesütni) úgy tudom hogy a mostani laptopok és telefonok akkumulátorát lithium-ion cellákból készítik, és qaz ilyen akksiknak meg van szabva hogy mennyi feltöltést bírnak (pl:200 feltöltés) ezért is írtam fentebb hogy használd ki még meglévő töltöttséget ami az akkuban van :)
2011. aug. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Az első hozzászóló jól leírta a lényeget, tényleg úgy csinálj mindent, ahogy írta, és jó élete lesz az aksinak.
2011. aug. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ha lehet akkor ne hagyd fent sokáig a töltőn miután befejezte a töltést


Szóval ha valaki egész nap notebookot használ, akkor szerinted folyamatosan bedugja, feltölti, kihúzza, meríti? :P

2011. aug. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocs az idézőjel lemaradt.
2011. aug. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egész napi használatra ne Notebookot vegyen.
2011. aug. 22. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Alex Lion ***** válasza:
úgy tudom, hogy ha kiveszed az akkumulátort, de rajtahagyoda töltőn, akkor működik hálozatról a gép, habár ebben nem vagyok 100%-osan biztos hogy minden modellnél megoldható :/
2011. aug. 22. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha feltöltötte,húzd ki. Az akkunak igazából mindegy. Inkább csak energiatakarékossági és tűzvédelmi szempontok miatt.
2011. aug. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
zsenik szerintetek akkor ugy működik h ha feltöltött az aksija akkor lemeriti egy kicsit majd ujratölti ha hálozaton van?ha fullra fel van töltve az aksi akkor a gép hálozatrol megy nempedig az aksirol. valamennyit nyersz vele ha kiveszed belőle ha fullon van mert akkuk nemszeretik a meleget de sok jelentősége nincs
2011. aug. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kérdés kikapcsolt állapotról szól,én arról írtam. Olyankor ugye nem meríti.

/7:23/

2011. aug. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha tele van az akksi de be van dugva töltőre az igenis csökkenti az élettartamát.

Azonkívül a meleg is tönkreteszi, ha egész nap megy a gép és jobban melegszik az elég hamar kinyírja. Ha mondjuk otthon vagy és nem fontos az akksi, akkor tedd el a szekrénybe úgy hogy 40%-ig van feltöltve.

Amúgy máskor is 20%-80% között jó tartani, a túl kicsi és a túl nagy töltés se jó.


Tudom, mert énis tönkretettem az akksimat először... :) De most eléggé utánaolvastam hogy hogyan kell rá vigyázni.

2011. aug. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!