Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy ejtik a "tablet"-et?

Hogy ejtik a "tablet"-et?

Figyelt kérdés
kéne vásárolnom egy ilyen kis vakot, viszont eddig hírből sem találkoztam vele. Egyszerűen semmilyen módon nem került nálam szóba ilyen szerkezet, úgyhogy nem ismerem. Hogy kell ezeket szépen kérni, hogy ne nézzenek idiótának? :D
2011. júl. 30. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=QDwB_7hXQMU


Az elején kiejtik a nevét, nincs angolos kiejtésátvétel, a tablet az "tablet", ahogy írják.

Az angol kiejtése szinte ugyanaz, itt van egy meghallgatási lehetőség:

[link]

2011. júl. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mondhatod, hogy tábla gépet, de szvsz nem gáz a tablet fonetikus használata sem (angolban is hasonló: tæblɪt). Szerintem gázabb, mint amikor valaki nagyon erölteti az eredeti angolos kiejtést (pláne, ha nem is megy jól). Pl ha megyek videokártyát venni, nem azt szoktam mondani, hogy szefhájör éjdzsdi sziksztiéjt-fifti-t kérek, hanem egy zafír hádé hatezernyolcötvenet. :D
2011. júl. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Akkor okés :-D

Nincs nekem gondom az angollal, csak egyszerűen soha a büdös fenébe eddig nem hallottam így olyan szerkezetről hogy "tablet", mert nem néztem utána, nem kerültem vele kapcsolatba.

Köszi a válaszokat.

2011. aug. 1. 10:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!