Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Linux alapú tablet, létezik...

Linux alapú tablet, létezik ilyen?

Figyelt kérdés
Ha van akkor milyen, s milyen áron van s mennyire megbízható?
2011. szept. 27. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Az android is linux alapú rendszer.
2011. szept. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
más disztribúciót értettem (redhat, ubuntu, suse)
2011. szept. 27. 21:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem a disztribtől függ, hanem hogy az adott architektúrára fordítottak-e kernelt. Nem egyféle processzor, memória, wifi, kamera vagy egyáltalán "alaplap" létezik ezeknél a kis kütyüknél sem. A PC-k viszont alapvetően egyféle architektúrát képviselnek.
2011. szept. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Panda Péter ***** válasza:

ami ARM alapú, azon nem hiszem, hogy egy asztalira szán linux disztrib elindul.

amiben x86 proci van, az már sanszosabb, de ugye nem is biztos hogy van már ilyen tablet (lehet hogy van, tabletekben annyira nem vagyok otthon, szerintem semmi értelmük), viszont ami gond lehet, hogy egy hagyományos disztrib felhasználói felülete nem touchscreenre van tervezve, hanem egérre és billentyűzetre.

2011. szept. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Utolsónak külön köszönet h felhívta a figyelmemet a billentyűzet/egér problémára!
2011. szept. 27. 22:38
 6/7 anonim ***** válasza:
A touchscreen általában meg van oldva és egérként érzékeli plug n play:) Ugyanúgy a virtuális billentyűzet is beállítható.
2011. szept. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 frequency válasza:
Már létezik de csak a feloldott bootloader-es nexus7-en fut.
2012. dec. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!