Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell beállítani?...

Hogyan kell beállítani? Valaki segítsen pls!

Figyelt kérdés

Vezetékes netem van (digi), Szeretném megosztani a netet laptoppal is. Hogyan kell beállítani? Tip linkes a routerem(TL-340GD, 54MB) Hogyan kell beállítani hogy az asztali pc-n és a laptopon is lehessen netezni egyszerre?

Próbáltam google-ban segítséget keresni,először be kell írni a google-be az ip-t ami elvisz egy oldalra ahol be kell állítani jelszót stb, de azt az oldalt sem találom.

A segítséget előre is köszönöm!


2011. júl. 28. 17:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocs,a router tipusszáma ez pontosan : TL-WR340GD
2011. júl. 28. 18:00
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha a laptopon van WI-FI akkor fel kell, hogy kapcsolódjon rá!
2011. júl. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A modem a rputer WAN részébe legyen dugva. Az asztali gépet kösd össze a routerrel.

192.168.1.1 vagy 192.168.0.1 amit be kell írni.

Ha nem jó, akkor parancsorba beírod, hogy ipconfig és az alapértelemzett átjáró címe kell neked. felhasználó név és jelszó admin az alaphelyzetben, ha jól tudom.

2011. júl. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 legendavagyok01 ***** válasza:

Segítség:

[link]

2011. júl. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítségeket,de sajnos nem értek hozzá...nem sikerül megoldani. Ha jól értelmezem akkor mindenféle beállítás nélkül csatlakoztassam a routert az asztali pc-hez,majd bekapcsolom a routert,szám.gépet. Google-ba beütöm az ip címet és az adott oldalon beállítok mindent. Nem sikerül a csatlakozás,kiírja hogy a routeren is engedélyezni kell a felhasználót és jelszót. Szóval zsákutcában vagyok. Vagyis valószínű nem jól értelmezem a dolgokat,és rosszul csinálom.
2011. júl. 28. 20:44
 6/12 legendavagyok01 ***** válasza:

UTP kábellel össze kell kötni a modem ethernet portját a router wan portjával. A számítógépet pedig a router lan1-es portjára kösd.

(a nevek a portokhoz oda vannak írva)

Most a gépen a böngészőbe (nem a google keresőbe, hanem ahová a www.stb...-t írjuk) be kell írni a router ip címét, ami tp-link-nél 192.168.1.1 kell legyen (egyébként ott a router alján).

Ilyenkor kell felhasználói nevet és jelszót kérnie, ami alapesetben mindkettőnél admin. Ha nem menne, csak felhasználói névnek írd be, a jelszó maradjon üresen.

Most már be kellene lépni a menübe, ahol el lehet végezni a beállításokat.

2011. júl. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Legendavagyok01 köszönöm a segítséget!

Tegnap már nem volt időm foglalkozni a nettel. Ma megpróbáltam megint. Routert összekötöttem a pc-vel ahogy mondtátok,és mielőtt elkezdtem volna a beállításokat észrevettem hogy van net. Na ez hogyan lehet??!!! Eleve a win7 nekem nem csatlakozik automatikusan,hanem mindig nekem kell megtennem. Most azt írja ki hogy "hálózat3 internet elérés" . Azt viszont hozzá kell tennem,hogy a routert korábban tökéletesen használtuk,de csak a laptop ment róla. Ma először csak a laptoppal próbáltam csatlakozni,és a régi jelszóval,beállításokkal sikerült is (csak laptop). Aztán össze kötöttem a routert a pc-vel,és mielőtt csináltam volna valamit már volt net. De van egy kis érdekesség ami zavar. A google mindig keres... ezt írja ki: Várakozás a következőre:sst.gstatic.com... Ez mit jelent?

Nem tudom érthető volt e amit leírtam,de szeretném megtudni hogy miért lett csak úgy jó a net! És ez igy mennyire biztonságos?

2011. júl. 29. 16:26
 8/12 legendavagyok01 ***** válasza:

Ezek szerint csak normálisan be volt állítva a router-ed. Az, hogy a router-hez kábellel kapcsolódva bármilyen gépnek van nete, az nem csoda, ha automatikus ip kiosztás van a routeren és a gépen is az automatikus ip kérés van beállítva.

A biztonság a vezeték nélküli csatlakozásnál értelmezhető főként, vagyis jelszót kell beállítani. Ha pedig be van, akkor ez nagyjából elég egy átlagos felhasználó ellen.

A ssl.gstatic.com-os hiba passz, itt ezen a fórumon is szóba kerül, de megoldás nincs:

[link]

Hátha valaki okosabb lesz.

2011. júl. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A laptopon azt írja ki hogy biztonságos vezeték nélküli hálózat. Ez le van védve jelszóval. Hülyeséget fogok lehet kérdezni,de akkor a pc-nél nem kell félni hogy mások esetleg használhatják a netet? Végül is minden oldal bejön normálisan,a sebesség is tökéletes,megvan rendesen a fizetett sávszél,csak a google csinálja ezt,de az is egy kis idő múlva befejezi.

Köszönöm a segítséget,de igazából jó lett volna ha én állítgatom be,mert akkor megtanulom hogyan kell...

2011. júl. 29. 17:32
 10/12 legendavagyok01 ***** válasza:

A vezeték nélküli hozzáférés jelszavazva van, mástól mitől félnél?

Semmivel sem vagy nagyobb veszélyben, mint bárki e kerek világon, aki internetre csatlakozik.

2011. júl. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!