Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Valaki segítsen! Nem tudom...

Valaki segítsen! Nem tudom beállítani az internetkapcsolatot! Miért?

Figyelt kérdés
Edimax "ruter"-en keresztül nem sikerül beindítani, ugyanis újra kellett telepítenem a Windowst. Korábban egy ismerősöm installálta, de ő már elköltözött a településről.Beállítottam a helyi hálózatot és a Vivanatest is ,de azokkal az IP címekkel. meg az átjárók beállításával nem megyek semmire. Meg DNS kiszolgáló , pl: 198.168. 1.1 stb. Segítsen valaki . Az otthoni gépemen nincs internet.
2011. febr. 4. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát elméletileg a szolgáltatódnál be van az ip cím jegyezve ,és az fix ,tehát teheted ujra a géped ,alaplapot is cserélhetsz ,úgy is fix cim megmarad ,tehát annyi a dolgod hogy a hálózati kártyád driverét feltweszed ,és müködnie kell
2011. febr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha statikus címet kaptál a szolgáltatódtól, állítsd be a kapcsolat TCP/IP protokoll beállításánál és az alapértelmezett átjáró legyen a routered címe. Ha tudod a DNS kiszolgálók IP-címét, ezt is add meg.

Ha dinamikus címed van, a protokollbeállításokat hagyd automatikus kérésen, a routeredben engedélyezd a DHCP kiszolgálót.

Ha szükséges, a PPPoE információkat is állítsd be. (felhasználónév, jelszó - célszerű a routerben)

2011. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
routert hagyd alapértelmezetten meg a gépet is állítsd be, hogy dhcp-től kapja az ip-t. így mennie kell. amennyiben pppoe a roteren be kell állítani a felhasználónév, jelszót
2011. febr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , végre megértettem, mit kell tenni ilyen esetben! Nagy hiba volt részemről, hogy a hálózati kapcsolatoknál, a "helyi kapcs. valamint a szolgáltató kapcs. is fennt volt, nem töröltem. Vivanates vagyok. " No meg a beállítások sem voltak jók! Köszönöm mégegyszer.
2011. febr. 7. 12:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!