Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ilyen meleg a laptopom...

Miért ilyen meleg a laptopom alaplapja?

Figyelt kérdés

Egy Dell Inspiron N5110 laptopom van, 1 napos, Intel Core i7 proci, 8GB RAM, GeForce GT 525M VGA.

GTA 4 alatt(High-on) az alaplap 89 fokosra felmelegedett, a proci meg csak 83 fok volt. Könyvvel van alátámasztva, még nincs hűtő hozzá. Miért pont az alaplap melegszik?


2011. júl. 17. 07:34
 1/4 bix ***** válasza:
mert kis helyen van minden melegedő alkatrész és elég meleg van egyébként is, játékok alatt pedig kellemesen szénné terheled. lehet hogy az alaplap érzékelőjének tette be a vga érzékelőjét, nem sanszos hogy a chipset lenne ennyire forró, bár a vga és a proci mellett az se fog hatékonyan hűlni ez tény.
2011. júl. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen melegedés ilyen teljesítményél főleg ha ki is használod, nem vészes! Nekem Asus-om van, gyengébb teljesítménnyel (335m gt, i3 2.4 ghz) és pl egy gta4 eléggé felhevíti. 80 fok nem lehetetlen. Ahogy telik az idő egyre porosabb lesz a gép és komoly hőmérséklet emelkedést fogsz tapasztalni illetve a downclocking miatt teljesítmény csökkenést. EZ nyilván a te esetedben nem áll fenn, de havonta 1szer érdemes kifújni a gépet sűrített levegővel.


Te pedig fogadd el, hogy ilyen meleg HA semmi nem akadályozza a szabad szellőzést és játék közben nem kapcsol ki a gép túlmelegedés miatt és nem tapasztalod azt a jelenséget, hogy az eddig simán futó játékok mintha kicsit darabosabbak, laggosabbak lennének.

2011. júl. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A hűtő jó ötlet, viszont még a legdrágább bolti hűtők sem hűtenek sokat. Hasonló cipőben jártam én is, mielőtt megvettem volna tizenezrekért a laptophűtőt utánaolvastam és egyértelmű lett például, hogy a hűtő nem elég, ha ezt a laptop kialakítása "nem támogatja", szinte semmit sem ér. Ez az Asusra különösen igaz. Dellre nem tudom. Ne várj csodát a hűtőtől sem, mert csalódni fogsz.
2011. júl. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
de kajak minek ien laptop a laptop nem játékra való én a helyedbe lazán eladnám és olyan fasza gépet rakatnék össze a pénzéből h az már megszólalna
2011. júl. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!