Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire számít ilyenkor,...

Mennyire számít ilyenkor, hogy milyen alaplapot veszek?

Figyelt kérdés
Új gép vásárlása előtt állok. A processzor a Core i5 2500-as szériájából lesz, 4 GB DDR3 RAM-mal, tápnak pedig egy 500 W-os FSP-t néztem ki. Az alaplappal viszont bajban vagyok. ASUS alaplapra gondoltam, de nem tudom, megéri-e drágábban venni. Van 25-30000-ért is, meg van 17-18000 Ft körül is. A kérdés az, hogy ha a legolcsóbb ASUS alaplapot veszem ehhez a géphez, mennyire számít, a teljesítmény, meg egyéb dolgok szempontjából? Sajnos a keret rá kb. 90000 lesz, a legolcsóbb ASUS alaplappal. Tehát nem lesz bajom a géppel, ha ehhez az erős processzorhoz a legolcsóbb ASUS alaplapot veszem? Húzni nem szeretném a processzort. A videokártya és a HDD már megvan. A videokártya egy GT240-es NVIDIA, amit szükség esetén a későbbiekben lecserélek, de nekem egyenlőre meg fog felelni. Köszi, ha válaszoltok.
2011. júl. 15. 21:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi a többi választ is.


Ilyen házat vennék hozzá, nekem megfelelne, szerintem szép is, meg én úgy gondolom, hogy tökmindegy milyen házat veszek, nem vagyok nagy igényű ilyen szempontból: [link]


A mostani házam valóban kicsi lenne hozzá, nem tudom a szabványt, de elég pici kis ház. Ez a mostani: [link]


RAID-re nincs szükségem, egy winyóm van csak, egy 500 gigás Samsung. SSD se létszükséglet nekem, bár ez a Gigabyte alaplap, nem tűnik rossznak, lehet tényleg megérné azt a plusz pár ezer Forintot.

2011. júl. 16. 11:14
 12/14 A kérdező kommentje:
Közben észrevettem hogy az a ház, amit venni akarok ATX-es, az alaplap microATX-es. Ez így problémás lenne, igaz?
2011. júl. 16. 11:22
 13/14 anonim ***** válasza:
Szinte minden ATX házba bele lehet rakni microATX alaplapot is. :)
2011. júl. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. júl. 16. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!