Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire számít ilyenkor,...

Mennyire számít ilyenkor, hogy milyen alaplapot veszek?

Figyelt kérdés
Új gép vásárlása előtt állok. A processzor a Core i5 2500-as szériájából lesz, 4 GB DDR3 RAM-mal, tápnak pedig egy 500 W-os FSP-t néztem ki. Az alaplappal viszont bajban vagyok. ASUS alaplapra gondoltam, de nem tudom, megéri-e drágábban venni. Van 25-30000-ért is, meg van 17-18000 Ft körül is. A kérdés az, hogy ha a legolcsóbb ASUS alaplapot veszem ehhez a géphez, mennyire számít, a teljesítmény, meg egyéb dolgok szempontjából? Sajnos a keret rá kb. 90000 lesz, a legolcsóbb ASUS alaplappal. Tehát nem lesz bajom a géppel, ha ehhez az erős processzorhoz a legolcsóbb ASUS alaplapot veszem? Húzni nem szeretném a processzort. A videokártya és a HDD már megvan. A videokártya egy GT240-es NVIDIA, amit szükség esetén a későbbiekben lecserélek, de nekem egyenlőre meg fog felelni. Köszi, ha válaszoltok.
2011. júl. 15. 21:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg nem szeretnéd húzni a procit akkor jó a legolcsóbb is de ha hosszútávra tervezed ezt a gépet(5-6év) akkor meg érhet +10ezer forintot az hogy később tud húzni.
2011. júl. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 tamasoft ***** válasza:
100%

Igazából a chipszet a lényeg. Ha a szolgáltatások megfelelőek az igényeidnek, akkor nem lesz vele bajod. (Abból indulok ki, hogy kompatibilitási probléma nincs.) Olvasd el előre a kiszemelt alaplap dokumentációját.

Manapság van egy csoport, aki ASUS ellenes, de félni nem kell tőle. A megbízhatóság, garancia, stb. megfelelő én úgy gondolom. A felhasználók egy része az egzotikus alaplapokat, vagy a többség által noname-nek tartott alaplapokat szereti, ami nem baj, de egy márkás középkategóriás alaplappal nem hiszem, hogy bármikor bajod lehetne normál használat mellett. Azért nézz körül, mert más márkák is léteznek, de a választás nyilván a Tiéd. Szóval a csipkészlet a fontos(abb), nem a márka.

2011. júl. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi nektek! A chipset egész konkrétan ez a "B3" lenne? Mert a kiszemelt alaplapnak ez van a tulajdonságaiban.
2011. júl. 15. 22:01
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

nem éri meg drágábbat venni,

inkább nézd meg h mennyi ramot lehet bele tenni-most 4gb aztán később tudsz e bele tenni esetleg 8-at v 16-ot de sztem az már marhaság.

nézd meg h mien socketet támogat esetleg támogatja az újabakat is, ha késóbb új, erősebb procit akarsz bele tenni.

sata, usb 2,3 hang, pci-express stb.némely alaplapon van vga, minek vizetnél érte ha úis veszel jobbat.


ezeket nézd meg, sztem nem éri meg a drágább. 5 év múlva jobb gépek lesznek teljesen új rendszert fogsz összedobni úis, nem érdemes fejleszteni.

2011. júl. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem! a kiszemelt lapon 2 DDR3 foglalat van, én 1 DB 4 gigásat vennék bele, szerintem ez manapság bőven elég. A másik RAM foglalat üresen maradna egyenlőre. Az általad felsorolt dolgok mind vannak benne, az LGA1155-öt támogatja viszont csak. Legalábbis én mást nem olvastam. Egyébként ez az alaplap: [link]
2011. júl. 15. 22:15
 6/14 tamasoft ***** válasza:
Ez így OK, szerintem. Az alaplapod csipszettje H61. Második kategóriás Core procik fogadására szolgál. Amitől persze van jobb is, (mindentől van éppen egy jobb). Mindent tud, amit mostanság tudni illik.
2011. júl. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm mindenkinek :)
2011. júl. 15. 23:43
 8/14 anonim ***** válasza:
Esetleg egy Z68-as csippszettel ellátott alaplap annyival tudna többet, hogy ha szorzózár mentes procit veszel, akkor azt tudnád tuningolni, és használhat SSD-t gyorsítótárként, vagyis egy olcsóbb SSDvel is jelentősen lecsökkennének a betöltési idők. (Persze nem minden esetben, de a leggyakrabban használt programoknál biztosan.) A legolcsóbb jelenleg ez: [link]
2011. júl. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha nem tuningolsz, akkor bőven jó ez az ASROCK H61M/U3S3 16.500 Ft. Jók ezek a mai Asrock-ok. Ez tudja az usb3-t, sata3-t, tartós kondik, jó ár. Mi kell még?

[link]

2011. júl. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

csá

Milyen házad van? mert amit linkeltél az microATXes

(MÉRET SZABVÁNY: microATX)

LGA-1155

ASUS P8H61-M REV 3.0

Nincs sata 3. de végül is az nem gond. ha több vinyód lenne akkor jól jön a Raid is.

szóval keress másik lapot mert sztem nem microATX kell neked.

2011. júl. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!