Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Turion II Dual-Core P540...

AMD Turion II Dual-Core P540 (2,40GHz,3,60GHz HyperTransport) jó processor egy notebookba?

Figyelt kérdés
HyperTransport technológia hogyan működik??
2011. júl. 10. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
mi az hogy 2.4Ghz es 3.6Ghz, most melyik a ketto kozul?
2011. júl. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
AMD processor egy notebookba nem ajánlatos, inkább intelest nézzél.
2011. júl. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
AMD processzor egy notebookba nem ajánlatos, inkább intelest nézzél.
2011. júl. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én sem tudom mit jelentene hogy 2,4 meg 3,6 szerintem köze van a HyperTransport technológiának..

de azért 3,6 Ghz rezgésszám borzasztóan nagy, főleg egy notiba mert ott még a hűtés se olyan...

Amúgy úgy hallottam hogy az AMD processzorok nagyon melegednek és erős hűtés kell hozzájuk..de ehhez(3,6 Ghz)

2011. júl. 12. 17:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, a ket mag kulon kulon nem lehet 3.6Ghz-s es osszeadva se, mert azt nem ugy adjak meg, viszont az sem lehet hogy a terheles fuggvenyeben 2.4-rol 3.6 ra menjen fel!

Ilyen van az intelnel, hogy Turbo Boost de azis assszem csak 500Mhzt emel.

2011. júl. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a proci termeszetesen 2,4 Ghz. A 3,6 az nem is Ghz, hanem a Hyper Transport sebessege, es kb. 1,2 Ghz-es FSB-nek felel meg. A Hyper Transport az a technologia, amivel az AMD a Front Side Bus-t vagyis az FSB-t valtja le.


A procirol en olvastam teszteket. Melegedesben nem rosszabb a hasonlo Inteleknel. Fogyasztasa viszont rosszabb, ami foleg kis terhelesnel mutatkozik meg leginkabb. Teljesitmenyben pedig az Intel t4500-hoz es a p6100-hoz hasonlo, de kicsit alattuk van, Arrendale-es i3-nal jelentosen gyengebb.


Ha olcson kapod a laptopot, akkor szoba johet egy ilyen procis laptop, de csak ha a nagy akkumulator ido nem feltetel, es a nagy teljesitmeny sem. Ha az akkumulator ido kell, akkor inkabb AMD E-350-es, ha a teljesitmeny, akkor Intel i3-tol felfele es dedikalt videokartya.

2011. júl. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! sokat segítettetek vele!

azthiszem i3-as intel lesz dedikált karival

2011. júl. 12. 20:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!