Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » At lehet tenni egy pc-bol...

At lehet tenni egy pc-bol processzort notebookba?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Méghozzá nagyon nem.
2011. szept. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Argloss ***** válasza:
100%
Át, de csak díszítésnek.
2011. szept. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Eleve notebookban nem is lehet cserélni az ilyesmit
2011. szept. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolso nezz utana egy kicsit. Kerdezo, desktop procit valoban nem lehet notebookba beletenni.
2011. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, csak nem fogja jól érezni magát a notebook.
2011. szept. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Én már láttam olyan laptopot, amiben asztali alkatrészek voltak. Kissé meglepődtem, amikor szétszedtem, nem erre számítottam.


Egyébként nem, nem lehet áttenni, bár hozzátartozik az igazsághoz, hogy láttam már olyan asztali konfigurációt is, amit mobil eszközökből épített a gyártó...


...igaz, ott az alaplapra volt forrasztva a cpu.

2011. szept. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Foglalattól, TDP-től, az alaplap chipsetjétől és a hűtéstől függ. Elméletben.


Gyakorlatban kicsi rá az esély, hogy bármilyen asztali gép CPU-ját bele tudnád paszírozni, azonban ha körbenézel pontosan milyen géped (laptop) is van, könnyedén találhatsz hozzá másik (erősebb) processzort Amazon/Ebay oldalakon.

2011. szept. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Papírforma szerint egy notebook-ba maximum plusz memóriát, illetve merevlemezt lehet tenni. Már a méretek miatt is érdekes lenne. Házi csodákat előfordulhat, hogy lehet tenni, de az már nem biztos, hogy nootebook marad.


A notebook és a PC között ez az egyik nagy hátrány, hogy a PC rugalmasabban fejleszthető, illetve módosítható. A notebook egy viszonylag fix konfiguráció.


Ennek ellenére ma már vannak olyan notebook-ok, melyekben a processzor foglalatban van, így cserélhető. Ezt a legegyszerűbben szakszervizben tudhatod meg.


A notebook-ok esetében sokkal több korlátozó tényező van, amelyeket mind-mind figyelembe kell venni az esetleges bővítés során. Ha ezeket nem teszi meg valaki, akkor nem biztos, hogy sikerülni fog a csere, sőt, akár tönkre is teheti a notebook-ját!


Éppen ezért a következőt javaslom: aki nem tudja maga eldönteni a saját ismeretei, a google és a gyártói adatlapok alapján, hogy a kiszemelt processzor belemegy-e a laptopjába, az inkább forduljon egy szaküzlethez, vagy szervizhez. Adja be a notebook-ot és kérje vissza egy gyorsabb processzorral. Innentől a szerviz felelőssége a csere.


Ha valaki mégis elég bátorságot érez a bővítéshez, akkor vegye figyelembe az alábbiakat!


Azt gondolom, mondanom sem kell, hogy a bővítés (ha lehetséges) csak azonos lábszámú processzorokkal lehetséges. Itt nem lehet játszani különféle adapterekkel, mint az asztali gépeknél. Nem lévén elegendő hely ehhez egy laptopban, ráadásul a processzor hűtése is erősen fix megoldású a hordozható gépekben.


Fontos paraméter a processzor ''családja''. A CPU gyártók gyakrabban váltogatják a termékeik belső felépítését, mint a lábkiosztást. Szerencsére... Tehát oda kell figyelni rá, hogy a több generációs ugrások általában kivitelezhetetlenek!


A legnagyobb segítséget ebben az esetben a gyártók adhatják: a weboldalukon, a notebook kézikönyvében, esetleg boltok árlistájában meg kell nézni, hogy az adott sorozatú laptop milyen processzorokkal volt szerelve. De vigyázat, mert ez sem garancia semmire! A gyártót nem kötelezi semmi arra, hogy azonos alaplapot is használjon egy bizonyos típusú laptop különböző változatánál! Előfordul, hogy a modell életciklusa alatt valamiért alaplapot kell váltania!


Korlátozó tényezők továbbá: a processzor buszsebessége, az általa igényelt tápfeszültség, és esetenként az általa használt szorzó. A notebookokban használt alaplapok abban is eltérnek az asztali változatoktól, hogy korlátozottabbak a beállítási lehetőségek! Régebben az alaplapokon jumperek segítségével lehetett beállítani a processzoroknak szükséges paramétereket (buszsebesség, szorzó, feszültségek). A korabeli laptopokból általában hiányoztak az ilyen jumperek, vagy nem mindegyik jellemzőt lehetett állítani.


Az asztali (PC) számítógépeknél ezek az értékek a BIOS-ban állíthatók, nagy részük alapból képes rá, hogy alkalmazkodjon a behelyezett CPU igényeihez, ha mégsem, akkor 'kézzel' be lehet állítani a szükséges értékeket.


A notebookok esetében ez nem így működik! Az esetek nagy részében nem lehet állítani buszsebességet, szorzót, feszültséget. Ha pedig a BIOS nem elég ''okos'', vagy a gyártó nem tett elérhetővé olyan újabb BIOS változatot, ami támogatja a kiszemelt processzort, akkor a bővítésnek lőttek!!!


Egy szónak is száz a vége a legegyszerűbb hivatalos szervizhez (gyártóhoz) fordulni és ott elmondják, hogy milyen lehetőségek vannak a bővítésre - ha van rá lehetőség.

2011. szept. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 my2k válasza:
Fizikálisan megoldható az ügy de az eltérő tokozás miatt nem fog működni.
2011. szept. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!