Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Állandóan fagy a laptopom. Miért?

Állandóan fagy a laptopom. Miért?

Figyelt kérdés
nemrég kaptam ingyen egy FSC V5315-ös laptopot.Nem volt benne vinyó.Vettem bele egyet és vettem még egy giga rammot.Feltettem XP-t rá.Random idönként egyszerüen megáll a gép,nem lehet semmit csinálni vele csak a bekapcsolót hosszan nyomva kilőni.A RAMokat kiprobáltam külön-külön,ugyan úgy csinálja,szoval szerintem nem attól van.Lehet a vinyó miatt,vagy ez alaplap hiba lehet?
2011. jún. 26. 21:20
1 2
 1/11 Solarian ***** válasza:
Szerintem a problémát a gép túlmelegedése okozza, az újonnan betett vicseszter akadályozhatja a levegő áramlását, ezzel együtt a hűtést.
2011. jún. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet, a lefagyások gyakori okozója a kettő általad említett is, azaz a winchester és az alaplap.

A winchestert könnyen tesztelheted, kezdd azzal.

2011. jún. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hogy tudom a vinchestert tesztelni?

A HDSentinel szerint teljesítmény 100% , kondició 88%

2011. jún. 26. 21:51
 4/11 anonim ***** válasza:
adatok?
2011. jún. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Nem vagyok nagy szaki, de most nem lehet, hogyha random, akkor procihűtés?

Mert hdd miért lenne? Gyárilag rossz a kialakítása a helyének és nem kap hűtést? Háááát...

Memória? Akkor nem random lenne...

Mindig töltésnél akadna ki...

Szerintem hűtés lesz!


Szoktad térden, ágyban használni? Vagy mindig asztalon van?

Nem poros minden benne? Jól kifújkodni...

A talpak a helyén vannak az alján? Hátha nincs beáramló levegő... Láttam olyat, hogy az alja pontosan passszolt az asztallapra, így nem kapott levegőt...

Újrarakni a procit új hővezető pasztával...

Kinyitva kívülről is meghűtve is csinálja?

Én a sajátom egy hétig használtam egy 12cm-es hűtővel az alján kis talpakkal kiegyensúlyozva, hogy kizárhassam a melegedést! :)


Próba mindent és ki kell, hogy derüljön...

2011. jún. 30. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Figyeld meg, hogy mikor kifagy éppen, akkor fullon pörög-e a venti benne?

Ha nem pörög fullon, akkor szerintem nem hűtés...

2011. jún. 30. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Javítanék, a vinyó nem hiszem, hogy akadályozza a hűtést, hacsak nem rakod a ventilátor alá a rácshoz. :)

Vagy mégis?

2011. jún. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ram probléma nekem is ezt csinálta a gépem úgyhogy csak egy ram van benne
2011. jún. 30. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A gép szét volt szedve teljesen,ki lett tisztítva minden alaposan,mint az uj olyan tiszta.A hűtő is le lett szedve,ujra lett pasztázva minőségi anyaggal(MX2)azzal nincs is gond.Álltalában olyan 55-60fokos max,70fokot nem érte el még nálam,a hűtő emiatt nem is pörög egyfolytában(hallhatóan).A vínyó is álltalában 40-45fokos.Az eredeti 1giga rammal fagyogatott,gondoltam hátha kevés neki,ezért vettem bele mégegyet.Azzal is ugyan az a helyzet,probálgattam külön-külön a rammokat ugyan az,nem hiszem mind a kettönek ugyan az a baja lenne.A északi hídon gyárilag nincsen hűtés(via)melegszik is,ezért azt gap padoztam a fedlap belsö oldalán lévő rézfóliához,és a procihűtőhöz is gap padoztam ezt a fóliát,majd a memóriát is gap padoztam a fóliához,hűti is minden alkatrészt valamelyest.

Az alsó fedlapon lévö légbeáramlóról levettem azt a porszűrő textil szerű öntapadós szűőt,most akadály nélkül tud beáramlani a levegő,a kifúvó óldalon érezhetöen hűvösebb a levegő mint elötte.

Totál értelmetlenül állok a dolog elött mert álltalában csak netezek ezel a géppel,nem terhelem meg mégis fagy.

Feltettem rá egy próbából régebbi játékot amit elbír ez a gép,és tudtam játszani vele rendesen,akkor nem fagyott!!!!!!!

Szóval nem terheléstől van,de akkor meg mitől?

Az a legborzasztóbb hogy nem tudok semmit se mondani hogy mi alatt fagy,mert álltalában csak úgy magától,net alatt,vagy csak az asztalon húztam az egeret épp nem futott semmi progi,egyszer csak megállt az egér.....

Nem vagyok totál hülye a számítógépekhez,de ezt nem értem.

2011. jún. 30. 18:03
 10/11 A kérdező kommentje:

Javítás!

Az északi hídon van gyárilag passzív hűtőborda,a déli hídon nincsen! Azt gap padoztam

2011. jún. 30. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!