Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen ramot vegyek?

Milyen ramot vegyek?

Figyelt kérdés

Most van egy p5kpl-am alaplapom 2gb kingmax ddr2 800mhz ram benne.

Bővítsem (vegyek mellé egy ugyan ilyet) vagy inkább ezt adjam el és vegyek valami 4gb-s 1066mhz-set ill. valami kit-et?

És még annyit hogy kell e majd valamit állítani hogy minden faszám működjön?

Egy ilyet néztem ki:

[link]


2011. jún. 20. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Előszőr nézz utána, hogy támogatja-e egyáltalán az alaplapod az 1066MHz ramot. Ha igen, eszed ágába se jusson berakni a mostani mellé. Az órajeleknek egyezni kell, vagyél másik 800MHz-et mellé, vagy vegyél 2db 1066-osat, ha támogatja
2011. jún. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


Ha 2Gb-nál több ramot akarsz használni, feltétlenül állj átt 64 bites op-rendszerre, mert a normál Windows csak 2Gb-ig támogat (a processzorodnak támogatni kell a 64bitet, amit a 2 magos prociktól kezdve mindegyik támogat, van egy-kettő egymagos is ami viszi) System Info For Windows program megmondja hány bites a procid

2011. jún. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
olcsóbban kijösz ha veszel egy 2 gigásat a mostani mellé (már ha nem kit van benne eredetileg). állítani nem kell semmit, berakod és megy, annyi ha 32 bites oprendszered van azt cseréld le 64esre.
2011. jún. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem kit van benne, az alaplapom elméletileg támogatja legalábbis itt azt írják:

[link]


A Windows 7 32bit tudtommal támogat 4gigáig csak ha többet rakok bele akkor van szükség a 64bit-esre vagy rosszul tudom?Számít az is hogy mennyibe kerül sde ha eladom a mostani ramot kb 5000-ért akkor az új 1066mhz-s 12-ért meglenne és még 2gb-al több is.(Tudom most kb megválaszoltam a kérdésem de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre.Köszi az eddigi válaszokat.)

2011. jún. 20. 16:36
 5/5 anonim ***** válasza:
pontosan, 4 gigáig tudja címezni, de ebben a 4 gigában minden benne van (vidkártya memóriája, proci/meghajtó cache-k stb), nem csak a klasszikus memória. és mivel a klasszikus memória a prioritáslista végén van, könnyen lehet h a többi alkatrész elszed előle fél-1 giga címezhetőséget.
2011. jún. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!