Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 1 USB csatlakozón mennyi...

1 USB csatlakozón mennyi áramot lehet felvenni? Ha szétvágok egy USB kábelt akkor arra rátudok kötni egy 2 vezetékes ventilátort úgy hogy működjön USB csatlakozón?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 12:32
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszi. Majd figyelek erre. Ha kész van akkor ide írok vagy küldök 1 privát e-mailt. Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítségedet
2011. jún. 14. 14:03
 12/19 anonim ***** válasza:
Nincs mit, várom az e-mailt, addig összedobok én is egyet... :)
2011. jún. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Tisztelt sokat segítő.Szétszedtem a CD olvasót de a motorjánál nem látok semmi féle fekete és piros vezetéket. 1 vékony lapvezetéke van
2011. jún. 14. 18:48
 14/19 anonim ***** válasza:
Na itt megbonyolódik a dolog rendesen, ez nem jutott az eszembe, hogy abba olyan van, mert én régi discman-eket szedtem szét... akkor viszont annak a "lapvezetéknek" hány pólusa van, mert ha kettő, akkor csak rá kell valahogy a kettőre applikálnod, ha több, akkor meg próbálkozva előbb utóbb megtalálod a kettő helyeset, persze ha nincsen túl sok, mert akkor az nagyon sok lehetőség... :) 4 pólusnál pl.: 6 lehetőséged van... :) bocsi, hogy erre nem gondoltam... :)
2011. jún. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
ha jól számolom akkor 8 pólusú. Vagyis a vezeték ami rajta van azon 8 pici fémcsík van. Semmi baj, nem Te tehetsz róla. Majd megpróbálom megcsinálni. Előbb 9V-os elemmel próbálkozok ha sikerül akkor megy USB-re. Köszi mindent!
2011. jún. 15. 09:56
 16/19 anonim ***** válasza:
Sok sikert, akkor csak 28 lehetőséged van... :) de ha találsz otthon egy régi discman-t, akkor az a tuti... :)
2011. jún. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
csak 28. Az szép. Hogyan számoltad ki? Régi discman-em nincs
2011. jún. 15. 19:48
 18/19 anonim ***** válasza:
hát úgy, hogy az elem egyik pólusát rákötöd mondjuk az első kis érintkezőre a nyolc közül, és az elem másik pólusát meg végigpróbálgatod a maradék 7 kis érintkezőn, ez volt idáig hét lehetőség, aztán ráteszed az elem egyikét a második kis érintkezőre, és akkor az elsőre már nem kell, hanem csak a maradék hatra kell rátenni a másik pólust... :) és így tovább, így 7+6+5+4+3+2+1= 28... :) kereshetsz motort még esetleg régi távirányítós autóban, esetleg bármilyen cd lejátszós magnóban, ami már nem kell... amúgy a discman azért jó, mert abba ugyebár amikor beteszed a cd-t, akkor azt a közepére így rá kell pattintani, ergó, a kiszedett motorra is ugyanúgy rá tudod pattintani a "propellert"... :D
2011. jún. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Remélem hogy megtudom majd csinálni a 28 lehetőséget
2011. jún. 16. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!