Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 1 USB csatlakozón mennyi...

1 USB csatlakozón mennyi áramot lehet felvenni? Ha szétvágok egy USB kábelt akkor arra rátudok kötni egy 2 vezetékes ventilátort úgy hogy működjön USB csatlakozón?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 12:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
u=5V i=500mA tökéletes ventilátort tudsz készíteni egy DVD-meghajtó motorjából, mert annak pont jó lesz a fordulatszáma... :)
2011. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%

1,5 voltot ad le, nem tudom, milyen áramerősséggel.


Újabb alaplapokon van olyan, amelyik ennél több feszültséget ad le, kikapcsolat állapotban is (pl. mobil készülékek töltéséhez).


A második részhez: passz.

2011. jún. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
amúgy lehet külön is venni! És az első válaszoló jól írta, 5v 5mA
2011. jún. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Hm... én másfelet tudtam, de az első az profibbnak látszik.
2011. jún. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2011. jún. 14. 12:42
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok ismét, az 1,5V-os válaszolókat megcáfolandó, megmértem, és 5V a feszültség... :)
2011. jún. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Kedves első. Köszönöm a mérésedet
2011. jún. 14. 13:33
 8/19 anonim ***** válasza:
Nincs mit, amúgy ha barkácsolós kedvedben vagy, és elfogadsz egy ötletet, akkor könnyen készíthetsz kis ventilátort... fogsz egy olyan átlátszó műanyag korongot, ami a CD illetve a DVD hengerek alján szokott lenni. körzővel elég könnyen fel tudod osztani hat szeletre, és szépen bevágdosod úgy, hogy a belsejénél, a lyuktól olyan 1,5 cm megmaradjon, , ezek után fogsz egy teamécsest, meggyújtod, és azokat a belső kis megmaradt részeket óvatosan a láng fölé helyezed, és megcsavargatod egy kicsit a lapokat, hogy úgy álljon, mint egy ventilátor lapátja, ezek után ráteszed egy kis motorra, mint már említettem ha van esetleg régi CD lejátszód, vagy CD/DVD olvasód, ami nem kell, akkor annak a motorja tökéletes, rögzíted rám, rákötöd a szétvágott USB kábel fekete és piros vezetékére, valami amatőr kis állvány, és élvezed a szelet... :D
2011. jún. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleted. Ez tetszik. Ezt megfogom majd csinálni pont most találtam egy régi CD olvasót :)
2011. jún. 14. 13:46
 10/19 anonim ***** válasza:
nincs mit, nagyon egyszerű, és hatásos... :) csak egy dologra figyeljél, hogy ugyanannyira csavard el mind a hat lapot, és hogy pontosan középen rögzítsd a motor tengelyére, különben rezonálni fog, és könnyen el is repül... :D a rögzítéshez ötlet, hogy fogsz egy fölösleges CD hengert, és közepén, ami van rúd, és ráhúzogatod a lemezeket, na annak a végéről levágsz egy fél centis darabot. az ugyebár illik a lemez közepébe, csak egy kis ragasztó kell, és utána a közepébe meg tudsz fúrni egy kis lyukat, amibe megy a motor tengelye, oda is egy kis ragasztó, és kész... :) majd várom, hogy milyen lett... :)
2011. jún. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!