Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új Windows7-es laptopomhoz...

Új Windows7-es laptopomhoz nem kaptam telepítő cd-t. Ha újra húzom, honnan szerzek drivereket?

Figyelt kérdés
Vagy a biztonsági másolat, illetve a lemezkép azokat is tartalmazza? Nyugodtan formázhatom az egészet (csak mert újra kéne partícionálni, de winen belül a C-t tudom csak zsugorítani, a D-t nem tudom növelni)?
2011. jún. 11. 18:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
win7-hez nem kell driver, főleg laptophoz nem
2011. jún. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha OEM (előtelepített), akkor egy rejtett partíción van a telepítő és nem kell semmilyen driver.
2011. jún. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 P.O.C. ***** válasza:

Mindemellett, hogy az első hozzászóló baromságokat állít, Windows -al előtelepített számítógépekhez már nem adnak telepítő médiát.


A Windows telepítő, egy rajtett partíción helyezkedik el, amit gépindításkor egy meghatározott billentyűkombinációval tudsz aktiválni (részletek a kézi könnyben).

Ebbe a Windowsba a gyártó már beintegrálta a drivereket és a szükséges segédprogikat is.


Ha a helyreállító partíció esetleg megsérülne, akkor sem kell sírva a szervizbe rohangálni. Letöltesz egy ugyan olyan verziót, mint ami fent volt (lehetőleg tiszta hack mentes MSDN forrású telepítőt), újrarakod a Windowst a kapott kóddal, majd beaktiválod. SLIC BIOS -ú gépnél még kód sem kell, mert az bele van flash -elve a gép BIOS -ába.

Természetesen utóbb esetben a drivereket neked kell letöltened a gyártó oldaláról, valamint telepítened.

2011. jún. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
leírnád, hogy miért baromság? annó amikor nem volt nvidia driver még, a saját driverével játszottam, és nekem most is felteszi alapból a hangot, és a hálókártyát, tehát nem értem, hogy miért baromság.
2011. jún. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 P.O.C. ***** válasza:
100%

Hogy miért baromság?! Mert csak a te géped létezik a világon??


Egy ~3 GB -os telepítő DVD -re nem tudják és nem is akarják több millió hardver illesztő programját rárakni. Sőt még a Windows Update -ról sem tudod beszerezni az esetek nagy részében, csakis a gyártó oldaláról.

És az olyan hardver elemekkel mi van, amit a Windows 7 megjelenése után dobtak piacra? Szerinted azt is felismeri magától? Egy nagy lótúrót!

Amúgy a videokarit is csak "látszólag" ismeri fel, ha az eszközkezelőben ezt látod zárójelbe "Microsoft Corporation", azt a legtöbb játék nem fogja elfogadni, mert a gyári driver -éért fognak majd nyavalyogni (legyen az ATI vagy Nvidia).


Ilyen szerencsés eset nagyon ritkán van, mint nálad, hogy telepítés után nincs sárga felkiáltójel meg kérdőjel az eszközkezelőben.

Az újabb számítógépek esetében meg szinte kizárt dolog!

2011. jún. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

Nálam amikor feltettem a vga driverét, nőtt az élményindex 0.6-tel...szóval.

A gyártó honlapján ott lesznek a driverek.

Ha megszünteted az összes partíciót, majd újra partícionálod, akkor úgy állítod be a nagyságot ahogy neked tetszik...persze adatokra ügyelj.

De nézz utána, nehogy legyen recovery partíciód is...

2011. jún. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Van Recovery partícióm, pontosabban a D-n van egy Toshiba REcovery mappa, illetve fájl. Akkor hogyan formázzam a D-t?
2011. jún. 12. 10:47
 8/20 P.O.C. ***** válasza:

Ha ha egyszer azon van a recovery, akkor miért formáznád?? Hogy ne legyen Recovery -d se??!


http://www.youtube.com/watch?v=YOfM1dcfzko

Ennél a típusnál épp a 0 gomb az! De könyörgöm olvasd már el azt a k******tt kézikönyvet, és néz meg nálad melyik az!!

2011. jún. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Azért kell formázni, mert át kell a partíciókat méretezni. Anélkül nem megy. Egyébként meg legyen egy gépem, amit soha nem lehet formázni (virus esetén pl), mert a C-re van téve a recovery?? Mekkora hülyeség ez már. Miért nem adnak hozzá egy lemezt oprendszerrel meg egyet driverekkel, azt viszontlátásra. Sokkal egyszerűbb lenne, mint ez az összevissza kombinálás.
2011. jún. 16. 19:22
 10/20 A kérdező kommentje:
Bocs, D-n van a Recovery, de ilyen szempontból mindegy. Fele-felére partícionálták a gépet. És win7-en belül a C-t hiába zsugorítom, a D-t nem tudom növelni.
2011. jún. 16. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!