Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indul el az újonnan...

Miért nem indul el az újonnan összerakott számítógép?

Figyelt kérdés

Az adatok:

Processzor: AMD Athlon II X2 215 2.70GHz AM3 OEM

Alaplap: GIGABYTE GA-M68MT-D3

Memória: KINGMAX 2048MB DDR3 1333MHz

Tápegység: THERMALTAKE W0367RE

Merevlemez: WD 250GB Caviar Blue 7200rpm 8MB SATA2 WD2500AAJS

A ventilátorok se kapcsolnak be, olyan mintha az alaplap nem küldene "bekapcsoló" jelet a tápnak. Rövidre zártam a tápegységet akkor simán elindult a táp, szóval nem azzal van a baj.

Minden csatlakozót már vagy 4x ellenőriztem stb, de semmi...

Ilyenkor mi a teendő? Vigyem vissza az alaplapot?


2011. jún. 2. 22:20
1 2
 11/16 Panda Péter ***** válasza:
attól, hogy a lap is am3 és a proci is, még lehet hogy azért nem megy, mert a lap bios-a még régi, és ezért nem ismeri fel a procit. ez simán előfordulhat, ha a lap mondjuk egy raktárkészletben beragadt példány. próbálj kölcsönkérni valakitől egy régebbi am3-as procit, vagy máshogy frissíteni a bios-t.
2011. jún. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
ez egy 2009-es proci, szóval nem hiszem, hogy ez lenne a gond :S Régebbit meg nem tudok, nekem AMD Phenom II 955-öm van AM2+-os alaplapba, BIOS frissítés nélkül is elindult a számítógép, csak instabil volt.
2011. jún. 2. 22:59
 13/16 A kérdező kommentje:

illetve F1-es BIOS van rajta alapból és ezt a processzort F1-es BIOS-tól támogatja, szóval emiatt nem lehet...

Szerintem hétfőn visszaviszem a boltba...

2011. jún. 2. 23:48
 14/16 anonim ***** válasza:
Itt ha valaki gépet akar vásárolni, állandóan lebeszélik, ne vegyen kész konfigot, jobb az összerakatott gép. Egy fenét, hiba mindig benne van a pakliba. Kész konfigot vettem, már három éves és még semmi baja sem volt.
2011. jún. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
A hiba az előlapi USB csatlakozóba volt, kihúztam és teljesen jók elindult. Na ezért kell üresen letesztelni, hogy elindul-e :)
2011. jún. 16. 17:12
 16/16 anonim ***** válasza:
:))
2011. jún. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!