Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Macintosh-hoz értetek?

Macintosh-hoz értetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az alábbi pontokban tudnátok nekem segíteni és írni valamit:


-Mac OS X: programok

-Mac OS X-es fontkezelés

-Windows programok és kiterjesztések

-Windows-os fontkezelés régen és ma

-Nyílt forráskódú operációs rendszerek

-Mobil operációs rendszerek


Igazából én nem ezen a szakterületen fogok végezni, ezért sem értek ezekhez a dolgokhoz, csak egy vizsgatantárgy, amit nem is értek, hogy mért kell ennyire tudnunk.


2011. máj. 30. 15:13
 1/1 zoli.fazoltan válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok, mint te... bár grafikus lévén talán tudok neked vázlatosan segíteni.


A MACI programok esetében a legfontosabbak azok, amiket értelemszerűen az apple gyárt a MAC oprendszerhez. pl az iTunes zenelejátszó, A Safari webböngésző, a quicktime player videólejátszó stb. ezeknek utána tudsz nézni a google-n.

A MACI fontkezelésre a SuitCase program szolgál, aminek az a működési elve, hogy megnyitáskor bejön a program ablaka, amiben több font család van felsorolva egymás alatt. Ezeket a fontcsomagokat egy kis kör-re kattintva ki-be lehet kapcsolni, ezzel aktivizálva azt a fontcsomagot.. (Van közöttük pl kalligrafikus, modern, talpas fontcsomagok többek között) azért, mert ha az összes fontcsomag nyitva van, akkor megtölti a gép memóriáját és behal. Ha szeretnél egy általad kiválasztott fontot használni, akkor nincs más dolgod, mint az egérmutatóval a mellette lévő kis köröcskét "kipipálni" ekkor a program aktivizálja az a fontcsomagot. Azt is be lehet állítani, hogy a gép bekapcsolásakor hány fontcsomag legyen használati állapotban.

Igazából az lenne a jó, ha ezt látnád..így elmagyarázva nem egyszerű.. mindenesetre próbálj meg tutorial videókat keresgetni pl a youtubon, meg fórumokat.. macerás dolog, mert sok idő elmegy vele, de meg kell próbálni.


A windows fontok kezelése sokkal felhasználóbarátibb. A számítógép C winchester/Windows rendszermappájában található, amit megnyitva tudsz telepíteni fontokat úgy, hogy rámész a fájl-új betűkészlet telepítése- gombra. Vagy egyszerűen csak megfogod a fontot az egérmutatóval és belehúzod a többi előre telepített font közé. Az opentype fontok tartalmaznak magyar karaktereket, tehát ékezeteket, ezzel szemben viszont a Truetype nem.

A nyílt forráskódú oprendszerek azért nyíltak, mert szabadon lehet rájuk programokat írni bárki számára, felhasználóbarátak. pl, számítógépek esetében pl. a windows... mobilok esetében ilyen a Symbian.


Mobil oprendszerek közül a legismertebb a Symbian volt..ha volt valószínűleg symbian-os telefonod, akkor nem kell elmagyarázni, hogy milyen mértékben személyre szabható. Erről bővebben a wikipedián rengeteg infót találsz.

Ma a legismertebb mobil oprendszer az Android, ami lassan kiszorítja a Symbiant a piacról..


remélem, hogy hasznos tippeket adtam :)

2011. jún. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!