Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lát jóval kevesebb...

Miért lát jóval kevesebb RAM-ot a gépem?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: vettem egy gigabyte combo alaplapot, amibe ddr2, és ddr3-as memóriát is tudok rakni (ez lenne az: [link]

Ha belerakok csak ddr3as memóriát (ami 2x2GB) akkor megy rendesen a 4giga, ha csak 2x1GB-os ddr2-es memóriát rakok be, akkor is minden rendben, 2gigát mutat. DE, ha belerakom a ddr2-es, és ddr3-as memóriát is, akkor a windows szerint 510MB(!!) van a gépben, és úgy is viselkedik, tehát baromi lassú.

Hogy működik ez? Miért nem tehetem be az összes memóriát, úgy hogy azt 6GB-nak érezze? És hogy jött ki ez az 510MB RAM? Windows 7-em van, 64-bit-el.


2011. máj. 27. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Sztem így rakd bele: két EGYFORMÁT a kék színű foglalatba, másik kettőt a fehérbe.

Ha eredetileg így raktad, akkor nincs ötletem... 64bitesnek fel kéne ismernie a 6-ot

2011. máj. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Panda Péter ***** válasza:
szerintem ne erőltesd, kétlem hogy normálisan tudna működni együtt a ddr2 és ddr3. az ilyen alaplapokat azoknak találták ki, akik egy régebbi platformról váltanak újabbra, de nem akarnak vagy nem tudnak memóriát cserélni rögtön.
2011. máj. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2 egyforma és nem lesz baja ez a léyneg nekem is igy van és nekem se müködött :S de 2 azonos az a fasza :D
2011. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
DD2-t és 3-at egyszerre használni? Örülj hogy nem ment tönkre az egész.
2011. máj. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bp1985 ***** válasza:
Hol hallottál ilyet, hogy ddr2-őt, meg ddr3-at egymás mellé lehet rakni? Volt ilyen ügyfél, csak neki meghalt az alaplapja, így a garancialevelét megkapta áthúzva a gyártó szervizétől.
2011. máj. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha nem létezne combo alaplap, amibe is-is memóriát lehet pakolni, akkor egyértelműen azt gondolnám hogy a 2es és a 3as nem működhet együtt. De mivel létezik, amint látjátok, ezért gondoltam hogy esetleg azért van ilyen, mert képes szinkronban működni a kettő. Ha egy hardver mester azt mondja, hogy ez hülyeség, és nem működhet együtt, akkor nem vitázom, én kevésbé értek hozzá. Köszi a hozzászólásokat.
2011. máj. 27. 14:03
 7/9 Panda Péter ***** válasza:
már egyszer leírtam, hogy mire vannak az ilyen öszvér lapok kitalálva, olvass vissza. de nem arra hogy egyszerre többféle ram menjen benne.
2011. máj. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"(Note: Mixed mode, populating DDR2 and DDR3 memory modules simulta- neously is not supported. Go to GIGABYTE's website for the latest supported memory speeds and memory modules.)"

Ez irja a hivatalos lap. Magyarul, egyszerre a ketto nem megy.

2011. máj. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"De mivel létezik, amint látjátok, ezért gondoltam hogy esetleg azért van ilyen, mert képes szinkronban működni a kettő."


Jobb lenne, ha inkább nem gondolkoznál, mert mint a mellékelt ábra mutatja nem nagyon megy... Egyébként nem tudom tisztában vagy-e vele, de az alaplapokhoz szoktak adni ilyen kis könyvecskét amibe le van írva, azt kéne elolvasni.

2011. máj. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!