Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan frissítsem a BIOS-t?

Hogyan frissítsem a BIOS-t?

Figyelt kérdés

Processzorcsere miatt frissíteni szeretném a BIOS-t, de elég ellentmondó/szuperlatívuszokban íródott ismertetőket találok mindenhol. Még soha nem csináltam ilyet, és szívem szerint elkerülném az egészet, de ahogy nézem, a BIOS-om 03 verzió és már 07-es is van belőle, szóval talán nem lenne hátrány..

Floppy meghajtóm egyáltalán nincs, DOS-t sem ismerem túlságosan. Ettől függetlenül elboldogulok bármivel, ha tudna valaki egy szájbarágós leírást mutatni valahol.. vagy csak elmondani, mégis mit hogyan kellene csinálnom?

Miért nincs erre egy egyszerű program, ami magától frissíti a rendszert?:S Vagy van, csak én nem tudok róla?

Köszönöm a segítséget!


2011. máj. 24. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod elrontani, akkor vidd be egy szervizbe és megcsinálják 1000 Ft-ért (se).
2011. máj. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 legendavagyok01 ***** válasza:

Esetleg ez?

[link]

2011. máj. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 P.O.C. ***** válasza:
Milyen alaplapod van? Azért kérdem, mert sok alaplapnál, érdemesebb és biztonságosabb is a beépített frissítőszoftverét használni.
2011. máj. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hidd el neméri meg. nekem új alaplapba került....
2011. máj. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Új alaplap?? Hát ahhoz azért nem ragaszkodnék.. épp azért akarom ezt frissíteni, mert még nincs pénzem újra:S

Asus P5VDC-X alaplapom van, elég régi darab. De ha lenne saját programja, az nagyon jó lenne..

A belinkelt útmutatót köszönöm, bár a "Mondjunk el egy imát" nem túl biztató benne..:D

2011. máj. 24. 18:27
 6/12 A kérdező kommentje:
Szervizbe nem nagyon tudom vinni, a környéken nincs egy sem, kocsim nincs, tömegközlekedéssel nem tudom vinni (már volt hozzá szerencsém, milyen is az:S ), ha pedig kihívok ide szerelőt hozzá akkor az min. 5000Ft kiszállás és 5000Ft munkadíj.. jobb lenne valahogy nélkülük megoldani.
2011. máj. 24. 18:29
 7/12 P.O.C. ***** válasza:

Hát, sajna ez az alaplap csak az EZ Flash 1 frissítőprogit tartalmazza, amihez szükség van a floppy-ra. (Az EZ Flash 2, már tudná pen drive -ról is, amúgy az ALT+F2 -vel lehet előhívni indításkor, mikor a BIOS -ba is belépnél.)


Így marad a legendavagyok01 által javasolt boot CD -s frissítés.


Amúgy ha valóban csak 10 000 -ből tudnád kihozni szerelővel, azért már zsír új mATX -es LGA775 alaplapot veszel házhoz szállítással együtt. :D

2011. máj. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, sokkal inkább megérné venni egy új lapot, mint ezt szervizbe cipeltetni.. azért is buherálom inkább magamnak, a pénzt meg elteszem a kiszemelt gépre, ami egyre inkább körvonalazódik a fejemben..:)

De most nagyon boldog vagyok, sikerült megoldanom a problémát! Feltévedtem az asus oldalára, ahol ugyan célzottan nem találtam semmit az alaplapomhoz (már túl őskövület ahhoz, hogy egyáltalán megemlítsék), de van ott egy program, amit lefuttatva mégis felismerte az alaplapom típusát, és letölthetővé tette az új BIOS verziót. Ugyanitt megtaláltam a kézikönyvet is az alaplaphoz, és hosszas kínai rizsa után említettek egy szimpatikus programot - Asusupdate - ami jóformán magától elintézi az egész macerát.. Leszedtem, és kb. 2 perc alatt kész is volt a frissítés. Ezt azok kedvéért írtam le lépésről-lépésre, akik hozzám hasonlóan szintén a szintén alulról súrolják az informatikai alapműveltséget..:)

No mostmár aztán jöhet a processzor csere!

Köszönöm, hogy segítettetek:)

2011. máj. 25. 00:49
 9/12 P.O.C. ***** válasza:

De én ennek ellenére is óvva intenék mindenkit a Windows aláöli frissítésről!


Megbízhatósági szempontból az alábbiak szerint (csökkenő sorrend!):

- BIOS -ba égetett flash -elő program

- MS-DOS alól indított flash -elő program

- Windows alóli indított flash -elő program

2011. máj. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
pár válaszolóval előbb írtam h nekem új lapba került. nem arra értettem h nemvolt jó a régi, hanem meghalt a bios frissítés miatt és venni kellett egy másikat
2011. máj. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!