Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alaplapot érdemes venni?

Milyen alaplapot érdemes venni?

Figyelt kérdés

Gépcsere előtt állok,de még nem döntöttem el hogy AMD vagy Intel legyen. Az biztos hogy a proci Phenom II x4 sorozatból,vagy ha inteles akkor sandy bridges core i3,vagy i5-öt szeretnék.

Ezekhez milyen alaplapot érdemes venni?Tudnátok tanácsot adni mire érdemes odafigyelni szerintetek?


2011. máj. 24. 11:04
 1/9 anonim válasza:

Én Asrock G41M-VS3-at használok.

[link]

Egész jó árban van.

Amúgy én a helyedben Intel Pentium D 940 3.2GHz Dual Core Processor-t vennék. (2x3,2GHz)

2011. máj. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az első egy idióta ne higyj neki. Asrocknál szarabb lap nincs, a proci amit ajánlott, az meg egy őskövület, sehol nincs se a Phenomhoz, se az i3-hoz, se az i5-höz képest.
2011. máj. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja azt meg nem is mondtam, hogy ebbe a lapba bele se megy egyik általad említett processzor sem...
2011. máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Panda Péter ***** válasza:

két válaszoló két rossz válasszal...

mégis miért ne lenne jó az asrock? tény, hogy régen elég gagyi, low-budget lapokat csináltak, de ma már bőven asus/gigabyte színvonalúak a termékeik. szinte 100% hogy a következő konfigomnak asrock lap lesz az alapja, pedig én lap témában eléggé kényes vagyok.

2011. máj. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek,de még mindig nem vagyok előrébb! Mire kell figyelni alaplapnál?

Ha AMD proci mellett döntök akkor lehet Phenom IIx6 is szóba kelül. Pénz miatt vacilálok,mint sokan mások :-)

2011. máj. 24. 15:13
 6/9 Panda Péter ***** válasza:
gondolom játékra kell. oda elég négy mag is. érdemes olyan lapot venni, amiben menni fognak a bulldozer procik is (ezeket a lapokat onnan lehet felismerni, hogy fekete a procifoglalatuk).
2011. máj. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

15:24 Panda Péter


Filmezés,konvertálás,és igen,játékokra is kell a gép.

Egy átlagos felhasználónak akkor elég ha ennyit ismer amit a foglalattal említettél? Nem kell másra figyelni? Mindenféle ki-bevezetések,csatlakozók?

2011. máj. 24. 15:48
 8/9 Panda Péter ***** válasza:
2011. máj. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Thanks!
2011. máj. 24. 16:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!