Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor cserénél milyen...

Processzor cserénél milyen hibákat követhetek el?

Figyelt kérdés

Holnap tervezem kicserélni a processzoromat, de egyre több rémmesét olvasok a neten.. Régi alaplapom van, de új gépre most nincs pénzem, úgy gondoltam kihozom ebből amit tudok.

Ilyen a lap: [link]

Eddig egy 2.8 Ghz-es Celeron volt benne:

[link]

És most egy kétmagos Pentium D kerülne bele:

[link]

Az alaplap leírásában mindenhol azt olvastam, támogatja, és kb. ez a legjobb cpu, amit még ehhez az alaplaphoz használni tudok.

Szereztem hozzá új hűtőt is, de elvileg mindkét procihoz ugyanaz a gyári..

Mire kell figyelnem cserénél? Olvastam pár helyen, hogy a gép egyáltalán nem indult utána, és hát ez nem lenne túl szerencsés, mivel egyetlen gépem van.. Elvileg támogatott processzor, szóval nem lehet baj, vagy mégis?

Köszönöm annak, aki tanácsot tud adni!


2011. máj. 24. 00:57
 1/8 VODKA0710 ***** válasza:
Ha az alaplapon ugyanaz a socket van, mint a CPU-n, akkor nem lesz semmi baj. Szokott a CPU-n lenni egy kis arany nyíl, azt meg az alaplap könyvében írja, hogy merre kell, hogy nézzen. Tulajdonképpen kb. annyira egyszerű, mint egy CD csere. Csak hűtőt kell rá rakni :D
2011. máj. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a Celeron procim van... Kicsit kezd most tele lenni a hócipőm, hogy a youtube is be akad stb... Játékokhozis gyenge és még sorolhatnám. Tervezem én is az újítást, egy proci és videókártya cserére gondoltam, mivel új gépre nincs pénzem. Én a helyedben inkább Core 2 Duo-t vennék, mint 2magos pentiumot. Amúgy a csere nem vészes, bár attól függ milyen a hűtő. Van amelyik egyszerűbb rárakni, van amelyiket nehezebb. De a procit csak a megfelelő irányban ráteszed a lapra, rápattintod a kis kallantyút, és már kész is. Utána rá a hűtő és már be is kapcsolhatod. :)
2011. máj. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Panda Péter ***** válasza:

nem néztem meg milyen lapja van a kérdezőnek, de lehet nem tudja a core2-t.

amire figyelni: proci csere előtt még a régi procival BIOS frissítés, hogy biztos működjön az új.

helyesen belerakni (ez nem nagy kunszt)

felpasztázni

hűtőt helyesen visszarakni

ennyi

2011. máj. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=b6NbPMQgwPM


kicsit túlkomplikálják, de így vizuális segítséggel fel lehet készülni egy cpu cserére :)

2011. máj. 24. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
paszta ne legyen se túl sok,se túl kevés
2011. máj. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Most kicsit megnyugodtam:) A BIOS frissítést simán kihagytam volna például.. Ohh, hát a Core 2 Duo fényévekre van az alaplapom támogatottságától, még Dual Core sem megy rajta sajnos.. Biztos, hogy a te alaplapod tudja kezelni? Akkor te sokkal szerencsésebben vettél gépet anno, mint én:)

A video is nagyon hasznos volt, köszönöm!

2011. máj. 24. 12:15
 7/8 anonim ***** válasza:

INTELNÉL semmit... máshogy van kialakítva a tokozás, és nemlehet pl fordítva beletenni a procit, csak akkor, ha hajtod a lábacskákat is, de azt már erővel kell...

AMD-nél ezt megtudod, és észre sem veszed....

2011. máj. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
AMD-nél ugyan hogy? asszimatrikusan ki van hagyva 4 láb, ha elforgatod, akkor fennakad...persze erővel biztosan lepréselheted, de normálisan behelyezve magától a helyére "cuppan".
2011. máj. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!