Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nyomtató festék-kérdés (? )

Nyomtató festék-kérdés (? )

Figyelt kérdés
Üdv, a kérdésem a következö lenne: van egy nyomtatóm amit vagy 1 éve nem használok de most szeretném újra használni (epson dx3850) viszont úgy hallottam ha nem használják a festék beleszárad és tönkremegy.Habár nekem nem volt benne semmilyen festékpatron amíg nem volt használatban. Lehetséges hogy újra müködésbe hozzam vagy felesleges pénzt kidobi egy festék "set"re?
2011. máj. 20. 18:40
 1/1 butorvilag válasza:

Az csak rosszabb, ha kivetted a patront! Ugyanis a nyomtató fej könnyebben érintkezik levegővel ami meg a száradást elő segíti. Ha a nyomtató fejen már átmegy a festék, akkor havonta 1 tesztoldalt nyomtatni kell vele, különben beszárad a nyomtatófej és kuka lesz a nyomtató! Ez a hátránya a tintasugaras nyomtatóknak!


Én havonta 1 tesztoldalt mindig nyomtatok, ha nincs használatban a nyomtató! Ez évente nálam 3 db lap. Van rajta olyan, hogy fúvóka ellenőrzés, az egy fél oldal. Ezt minden hónapban kinyomtatom, ha nem használom. 1 lapra 4 hónapot tudok nyomtatni. Mindig ráírom, a dátumot, és így látom, hogy mikor kell ismét nyomtatni, hogy ne száradjon be!


Sajnos a beszáradás megelőzése érdekében akkor is kell vele nyomtatni, ha egyébként nem kéne! Ezt hívják karbantartásnak! Egy tintasugaras nyomtató használat vagy karbantartás nélkül előbb-utóbb kuka! Igaz ez arra az esetre is, ha kifogyott a tinta, és nincs pénz másikat venni! A tinta erre nem lesz figyelemmel, ő időre dolgozik! Szárad! Ebben az esetre célszerű olyan nyomtatót választani amihez lehet olcsón utángyártott patront kapni! Ha olcsó a patron, akkor nem akkora probléma, ha kifogy és tölteni kell! A nyomtatók legnagyobb része kiürülés után pont ezért végzik a kukában!

2013. márc. 21. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!