Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nootebookhoz használatos...

Nootebookhoz használatos külső USB-s HDD-k (merevlemezek) mennyire jók?

Figyelt kérdés

Nemrég láttam a Media Marktban 500 G-s külső (állítólag nootebookhoz használatos) USB-s merevlemezeket. (szinte egy ingzsebben is elférnek. A kérdéseim a következők lennének: ne nevessetek, légyszi, nem vagyok szakértő. Íme a szőke nős kérdéseim:


1. Mennyire strapabírók a hagyományos HDD-kel (asztali számítógépekben használtakkal) összehasonlítva (élettartalom, megbízhatóság)?


2. Mennyire gyorsak?


3. Ezek úgy működnek mint egy hagyományos pen-drive? Tehát nem kell hozzájuk külső tápegység, csak usb-re bedug és kész? (dobozaikat nézegettem, persze nem volt ráírva, hogy van-e hozzá vagy sem, a doboz pedig fehér szalaggal körül volt tekerve.)


4. Ezek belsejében ugyanúgy vannak lemezek (tányérok, platters-ek) és olvasó/írófejek, vagy olyanok mint az usb-k: semmilyen mozgó kütyű nincs benne? (ergo ha leesne akkor nem karcolja végig a tányérokat a fej, és/továbbá nem lesz szektor hibás...)


5. Fel lehet-e ilyenről állni, vagy szigorúan csakis adattárolására alkalmasak? (és ezzel egybe vág a következő kérdés)


6. Mennyire melegszenek használat közben?



Sajnos márkát még nem tudok mondani, még csak elméletben érdekel a dolog...(és persze amúgy sincs fent a MM online oldalán, miért is lenne, nemde? :( )


Előre is köszi!


2011. máj. 20. 06:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Hali


1.usb-hdd=> ssd? Hogyha ssd meghajtó amit sajnos kétlek(500gb az sok ssd hez képest) akkor sokkal ,de sokkal jobb a számítógépben általában megtalálható lemezeshez képest mert az ssd meghajtóban nincsen mozgó alkatrész így egyszerűen nem sérül az adat olyan könnyen.Vannak nagyon strapabíróak is pl a katonai cuccokba is ssd meghajtókat tesznek mert bírják az ütést esést..

hogyha sima merevlemez akkor lehet ,hogy nem éri meg főleg ,ha mozgatni is akarod mert abban lemez van és az nagyon sérülékeny.Én nekem 1x az ölte meg a hdd-t ,hogy a kabátomban becsomagolva vittem ,de az út kicsit döcögős volt..


2: Az ssd és a sima hdd is csak olyan gyors min amennyire a kábel azaz tudomásom szerint 10 megabájt/másodperc sajna usb vel nem lehet túl gyorsan tölteni.Pedig az ssd sokkal többet is tudna..


3.Igen úgy működnek pl az ssd hez nem is kell sok energia mert nincs benne motor csak csippek.A sima hdd pedig vesz fel valamennyit a motorok meghajtására ,de ezt szerintem az usb-n lévő 4,6(?)v ki tudja szolgálni így nem kell nekik tápegység.


4.Nem is vagy szőke nő...:) 1. ben leírtam. Sajna a sima külső winyó csak egy elfordított belső spéci hűtéssel.


5. Nem értem a kérdést..Felállni 1 ilyenről? Vegyél sámlit ,ha fel akarsz állni...:)Vannak médialejátszók is amik arra valók ,hogy pc ről átteszed oda a filmet az pedig a tvnek átjátsza így nem kell pc a filmezéshez pl.


6.Halottam olyan hagyományos lemezes külső hddről amiről leolvadt a burkolat

ssd-vel még ilyen nem fordult elő mert alig melegszik.

A legjobbakat kívánom!

2011. máj. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Juj, köszi ezt a rengeteg infót!


Sikerült valamennyire rendet raknod a fejembe :)


rákerestem (SSD -na ma is tanultam valami újat, köszi), és lenne még egy kérdésem (ha szabad)?!


"az újraírások száma korlátozott: átlagos flash-memória 100 000-szer írható, drágább memóriáknál ez akár az 5 milliót is elérheti"

Ezek szerint egy idő után ez is elromlik? Mármint eddig úgy képzeltem, hogy ezek olyan alapelven működnek, mint az USB-k...USB-t pedig már jó pár éve használok, és nem tapasztaltam olyat, hogy egy idő után kipurcant volna?! (vagy még eddig szerencsém volt?) Vagy valamit félreértettem??


Köszi még egyszer

2011. máj. 20. 07:34
 3/8 anonim ***** válasza:

A pendrve-t pl. ha csak naponta egyszer használod, akkor 274 év alatt írsz rá százezerszer!

:)

2011. máj. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha, ha, ha.... én nagyon szőke---

Futom a felesleges köröket :) Na, csak mosolyogni tudok magamon... b@sszus...


Igen jól hangzik ez az SSD, de nem arra gondoltam (részben). Én kevertem meg a dolgokat, elég rendesen. SSD elég drága, viszont "majdnem" olyan elven működik mint az USB, chipes, flashes, és az állandó felülírásoktól elromlik...eddig tiszta


A notbook-okhoz kapható merevlemezekre gondoltam

Kb ilyesmire: [link]

Csakhogy ezeket eredetileg nem csak notebook-okhoz gyártották. Nálam az kavart be, hogy nálunk a MM-ban a notebook-ok mellett van (ergo nekem úgy jött le, hogy az abba / ahhoz való...... XDDDDD) (MM-ban 500 G-s 17 ezer körül mozog - na itt kezdett leesni a különbség, míg az ssd 128G kb 48 ezer)...azért van különbség. Közben kiderült (számomra) hogy a "notis" -mini- HDD-k is lemezesek / írófejesek ( igazából a méretüket tekintve én azt hittem - nagyon naivan - hogy nem azok (már). Ráadásul ha már itt tartunk, elég félrevezető az hogy az egyik dobozon található képeken egy manusz van aki éppen az ing zsebébe teszi...nos szerintem ez eléggé kifogásolható lemezes / írófejes kivitelnél (lehajol, kiesik, rázkódások, lépések, ráadásul a függőleges tárolás, no mindegy)


Azt hiszem veszek 10 db 8 GB-s usb-t és egy időre nem lesz gondom :)))) (csak vicceltem)


Amúgy a kérdésem abból fakad, hogy tervezek laptopot venni, és az volt az eredeti célom, hogy az adatokat mind a két gépen (asztali + hordozható) elérhető legyenek, úgy hogy nem külső tápból kapjon áramforrást a wincsi (mert nálunk ily módon már egyszer elfüstölt egy wincsi)


Na padlót fogtam - a röhögéstől....én nagyon szőke! XDDD


remélem nem sokan olvasták a kérdésemet :)))


Köszi még egyszer!

2011. máj. 20. 08:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Természetesen használhatók bármilyen számítógéppel,nem csak notebookkal.

Lassabbak,mint egy nagyobb fordulatú nagyobb méretű merevlemez,de gyorsabbak mint egy átlagos pendrive.

Hasonlóan használhatók,mint egy pendrive,de mivel jóval nagyobb áramot igényelnek,előfordulhat,hogy egy usb alj már nem képes ellátni.Ilyenkor egy átalakító segítségével egyszerre 2 csatlakozóba kell bedugni.

Amit néztél szinte biztos,hogy "hagyományos" merevlemez,forgó tányérral,stb.Az említett SSD egyelőre ilyen méretben többe kerülne,mint a számítógép maga.

Szerintem csak adattárolásra használhatók.Ha a gép bootol usb eszközről,akkor persze elindul erről is,de pl Windowst én nem tudtam rátelepíteni.

2011. máj. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2011. máj. 20. 08:42
 7/8 A kérdező kommentje:

Juj, lenne még egy kérdésem (lehet ez is igazán szőke pláza cicásra sikeredik majd?)


Szóval hagyományos külső -mini- HDD-ről honnan lehet tudni, hogy tápos vagy nem tápos? Mármint a csomagolásáról ítélve, mert ha kibontanám, akkor egyértelmű lenne számomra... hacsak ki nem felejtették a gyárban a csomagból XD Erre van valami külön jelölés?

pl:

[link]

ennél nem látok erre vonatkozó infót...max a termék honlapján (magyar lásd: [link] látható a képen hogy "elvileg" csak USB-s...

2011. máj. 20. 09:02
 8/8 bp1985 ***** válasza:

Ezt simán bedugod, és megy. Ehhez nincs táp.


[link]


De ez tápos:)

2011. máj. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!