Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem 4 Gb RAM-ot, de mikorbe...

Szabó-Galiba Ákos kérdése:

Vettem 4 Gb RAM-ot, de mikorbekapcsolom a gépet akkor bekapcsolugyan, de semmisem történik, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Becézgesd, simogasd, lehet meg van sértődve. A pc-k olyanok mint a nők.
2011. máj. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De én komolyan kérdetem,költöttem rá egy csomó pénzt,ésnem jó...
2011. máj. 19. 14:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Milyen op. rendszered van fent?

egyébként simán lehet ez is baj, 2gb felett nem igazán jó öltlet xp-t használni. és amit telepítesz új op. rendszert vagy 32 v 64 bit-es legyen.

2011. máj. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

"2gb felett nem igazán jó öltlet xp-t használni."

Miért nem?

"és amit telepítesz új op. rendszert vagy 32 v 64 bit-es legyen."

Miért, milyen van még?

2011. máj. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"bekapcsolugyan, de semmisem történik" ez mit takar? Valószínűleg rossz a modul/rosszul raktad be. Egyesével próbáld ki, így ha az egyik rossz könyen kiszűrheted és garis csere.


4Gb ramot csak a 64bites rendszer használja ki, ebből Win7-es ami használható. (A többi csak háromegészvalamennyit lát.)

2011. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
74%

Kicsit értelmesebben, mint a fentebb szólók:


Mit jelent, hogy "nem történik semmi"? A géped kezdőképernyőjét még látod? (Nem a windows-ét!). Be kellene lépned BIOS-ba (legtöbb gépen vagy a Delete vagy az F12 gomb megnyomásával tudsz belépni, mielőtt még a Windows tölteni kezdene). Itt a megfelelő menüpontban látod, hogy a géped mennyit érzékel a 4 GB memóriából. Hogy ez a menüpont hol van, az az alaplapodtól függ.


4 GB memóriát csak a 64 bites oprendszerek tudnak kezelni. Lehet XP vagy Vista vagy Seven, alternatívaként 64bites Linux disztibúciót is használhatsz felőlem, a lány, hogy 64 bit legyen. Ez a 32 biten ábrázolható számnagysággal és az ebből adódó memóricímzési korlátokkal függ össze, és valójában lényegtelen. Mindenképp 64 bites oprendszert használj (a neve után az fog szerepelni, hogy x64 és nem az, hogy x86).


Alapkérdés, hogy jól helyezted-e be a memóriát a slot(ok)ba? Indulásnál nem csipog a gép? A fentieket ellenőrizd le, és ha minden oké, de mégsem működik a 4 GB, akkor nagy eséllyel cserélendő a memóriaegység.

2011. máj. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A RAM-ot nem lehet rosszul behelyezni de olyan van hogy a gép nem megy az adott RAM-al.
2011. máj. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az meg van hogy mennyi és milyen RAM-ot kezel az alaplap.
2011. máj. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Indításnál nem csipog,de még a monitor sem kapja a jelet!DE ez a 64 bites oprendszert kipróbálom,mert most 32bit-es van!
2011. máj. 19. 20:32
 10/10 A kérdező kommentje:
De igazából,még a bios-se indul,nem hogy az oprendszer-.-" másholvan a baj,sztem az alaplapom nem kompatibilis...
2011. máj. 19. 20:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!