Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket válasszam (számítógép...

Melyiket válasszam (számítógép bővítés)?

Figyelt kérdés

Szóval asztali gépemet netezésre meg munkára használom, játszani nem nagyon játszok vele, ha igen, akkor is régi játékokkal. A gép röviden:

P4 2,8 Ghz, 512 Mb ram, Geforce MX440


Mint látható, iszonyat kevés a ram. Viszont bővíteni nem tudom, próbáltam nagyon sokféle modullal, egyiket sem eszi meg az alaplap, igazából 266 Mhz-es ddr1-et támogat elvileg 1 Gb-ig, ugyanakkor utánaolvastam, hogy ezen az alaplapon aki a legnagyobb ramot tudta működésbe hozni, az egy 512-es kétoldalas ramot keltett benne életre, így maximálisan 2*512-t lehet beletenni, de ez is méregdrága megoldás lenne, hiszen a ddr1-esek nem olcsók.

Szóval a megoldás kézenfekvő, új alaplapot venni(vinyót nem nőttem ki, táp, ház is jó). Az alábbi lehetőségeket néztem:

1. ASRock P4I945GC (socket 478-as, tehát proci maradna) + 2 Gb ddr2 ram, ez így együtt 17941 Ft

2. ASRock 2CORE1066-2.13G alaplap, ehhez egy e2140-es proci jár, amit garantáltan 2133 Mhz-re lehet húzni +2 Gb ddr2 ram. Ez így 22598 Ft lenne

3. ASRock G31M-VS2 alaplap + Celeron E3400(2 magos, 2,6 Ghz) + 2 Gb ddr2 ram. Ez 23851

4. ASRock N68-S3 UCC alaplap + AMD Athlon II X2 255 + 3 Gb ddr3 ram, így 27509 Ft lenne


A kérdéseim a következők:

Hétköznapi használat esetén, tehát játékok nem, mennyiben látszik meg, hogy csak 1 magos a procim? Tehát az 1. lehetőség vállalható?

Aztán a Celeron e3400 mennyivel jobb a Pentium e2140-nél, figyelembe véve azt, hogy utóbbinál 1333 Mhz-es FSB-n menne? És végül habár az utolsó a legerősebb lehetőség, mennyire érezném meg a különbséget a 2 magos celeron és az Athlon között?


Az ne válaszoljon, aki szerint az Asrock hulladék, én 8 éve használok ilyen alaplapot, és sose volt vele gondom.


2011. máj. 17. 12:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja és még egy kérdés. Ha a 4. variációnál az Athlon II X2 helyett Sempron 140-et veszek, annál mennyi az esély a 2 magosításra?
2011. máj. 17. 12:10
 2/16 P.O.C. ***** válasza:

Gondolom IDE -s Vinyód van a P4 -edhez, amivel csak visszafognád a rendszert. Mostanában már amúgy is csak 1 db IDE csatlakozót raknak a gépre, ráadásul ez se a déli hídon van, hanem külön vezérlőn. Emiatt megint csak ott a szűk keresztmetszet. A tápodon gondolom 20 pin ATX van, ez még nem is gond a legtöbb alaplapnál, de ha valami codegány féle márka, akkor már annál inkább.


Összességeben jobban, jársz ha az egész gépet cseréled. Olyan 45 eFt -ból ki lehet hozni, és minden új benne minőségi táppal. Hülyeségnek tartom azért a néhány maradék alkatrészér megbontani a P4 -es konfigodat. Inkább tartsd meg magadnak tartalékba, vagy add el egybe. Ha mákod van olyan 8-10 eFt -ért elmegy.


Ja és igen, az ASRock egy hulladék! Az ASUS csinálja őket azokból az alkatrészekből ami már az Ő minőségi követelményeinek nem felel meg. KB. olyan, mint az AMD tiltott processzor magjai: Szerencse kell hozzá.

2011. máj. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a legjobb megoldás.De ha sikerül kétmagosítani az AMD Sempron 140 akkor a gyári cooler már nemigazán elég hozzá. Hangos is lesz ahogy növekszik a hőterhelés és (véleményem szerint) nyáron már nem is tudná normálisan lehűteni.

Alaplap ASROCK N68-S3 UCC / BULK 8 410 Ft

Processzor AMD Sempron 140 AM3 2.7GHz 64bit BOX 6 775 Ft

Memória Kingmax 4GB DDR3 1333MHz 8 325 Ft


vagy


Alaplap ASROCK N68-S3 UCC / BULK 8 410 Ft

Processzor AMD Athlon II X2 260 AM3 3,2GHz BOX 13 450 Ft

Memória Kingmax 2GB DDR3 1333Mhz 4 360 Ft



[link]

2011. máj. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
P.O.C. nagy marhaságokat beszél!
2011. máj. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én a helyedben ebbe a gépbe nem ölnék pénzt. Deha mégis, akkor minnél kevesebbet, tehát az első + még egy videókártya. Merthogy az se fog belemenni... És akkor már a táp se biztos, hogy bírja...
2011. máj. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 P.O.C. ***** válasza:

Ha marhaságot beszélek, akkor kínlódjatok vele nyugodtan, majd rájöttök. :D


De szerintem inkább megéri a minőségért kiadni még pár ezret, mint Asrock -al faszariskodni. :D

2011. máj. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
én P.O.C.-val értek egyet! a sempron ventije pedig akkor is elég lesz ha kétmagosítják, csak nem kell mellé még húzni is!
2011. máj. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az Asrock mostanában korrekt alaplapokat gyárt.

Mióta teljesen leváltak az Asus-ról, nem kell azt a beragadt alkatrészeket felhasználniuk.

2011. máj. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

P.O.C.:

Nem azért, de konkrétan a mostani Asrock alaplapom olyan 7-8 éves, és egy kb. 2-3 éve egy iskolából leselejtezett gépparkból származik. Az ottani 20-30 gépben mind Asrock alaplap volt, és egyik sem romlott el addig, amikor az összeset leselejtezték. Ezen kívül egy rakat ismerősömnek van ilyen márkájú alaplapja, egyik sem szidja, csak éppen azok szidják, akiknek sosem volt. Eközben pl. Abit alaplapokkal elég sok gond szokott lenni(bár azt hiszem ők már nem is gyártanak).


Amúgy nem értetted meg a kérdésemet. Tény, hogy a vinyó lehúzza a teljesítményt, csak mondjuk akkor ilyen alapon laptopot meg senki se vegyen a legolcsóbb celeron procin túl, mert teszteltem, és az IDE-s 7200 rpm-es vinyó lever egy új laptop vinyót, ami 5400-as. És nem is ez volt a kérdés, mert ez nyilvánvaló, hiszen nálam a szűk keresztmetszet jelenleg a kevés ram, ha csak a swapelések elmaradnak, már igen jelentős a teljesítmény növekedés, hanem alapvetően az a kérdés, hogy egy kétmagos procival érek-e el még jelentős teljesítménynövekedést? A másik, hogy ha nem, akkor nyilvánvalóan a legolcsóbb, csak alaplap, de nem proci cserélős megoldás a legjobb, akkor ha ilyen Asrock gyűlölő vagy, mondjál egy újonnan kapható alaplapot, ami más márkájú, és s478-as(segítek: nem fogsz találni ilyet)!


ma 12:44:

De mégis mi a francnak vegyek videokártyát? Leírtam, hogy nem játszok, ha mégis akkor csak nosztalgiából régi játékokat. Van egy laptopom is, abban Intel GMA 900 van, és azon is fut minden olyan játék, ami nekem kellhet(pl. GTA San Andreas, Diablo II), ezekben az alaplapokban a leggyengébb is közülük Intel GMA 950.

2011. máj. 17. 14:56
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát én a 4.-et választanám, mert ott a legtöbb a memória és a proci is ott a legerősebb (ha jól tudom), de "újnak" nem venném egyiket sem, inkább vmilyen AM3-as alaplapot DDR3-as RAM Slottal
2011. máj. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!