Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem bootol DVDről?

Miért nem bootol DVDről?

Figyelt kérdés

Sziasztok, leszedtem egy Win7 Ultimate 32 bites oprendszert, és gondoltam feltelepítem, megnézem hogy fut rajta, és ha jól akkor rajtahagyom, ha nem akkor visszarakok egy XP-t.

Kiírtam a képfájlt (a tartalmát) egy DVD-RW -re, betettem, amikor bekapcsolt a gép F12 -t nyomtam, kiválasztottam a CDROM-ot, majd kiírta hogy: Booth CD/DVD...

Majd elindúlt a HDDről a Windows, bármit választok az OPRendszer indul el és nem hajlandó bootolni DVDről.


CPU: Intel Celeron E3300 2.5GHZ (2mag)

Alaplap: Gigabyte GA-G41M-ES2L

RAM: 1gb ddr2

BIOS:


BIOS tulajdonságai

BIOS típusa: Award Modular

BIOS verzió: F4

Award BIOS típusa: Award Modular BIOS v6.00PG

Award BIOS üzenet: G41M-ES2L F4


Mi lehet a gond? 1 éves a gép :S


2011. máj. 13. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy írd ki DVD-re újból a következő módon: válaszd a Nero CD/DVD-író menüpontjában a "CD-kép felírás..." opciót. Ha csak a képfájl tartalmát írod ki, akkor soha az életben nem fog bootolni.
2011. máj. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs olyan lehetőség a Nero StartMart ba.. De majd megpróbálom nem StartMart al :D
2011. máj. 13. 19:27
 3/7 P.O.C. ***** válasza:
72%

Pont az a baj, hogy csak "tartalmát" írtad ki DVD -re. Mert azzal a lemez boot szektora marhára nem kerül át.

Ha boot -olhtó lemezt írsz, mindig a teljes lemez másolása opciót válaszd az íróprogramodban.

Illetve ha CD/DVD kép fájlod van pl. iso, akkor azt meg a CD-kép felírása opcióval kell kiírni, ezt nem csak a telepítőfájlokat írja a lemezre, hanem a boot szektort is, és minden egyéb beállítást.

2011. máj. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 P.O.C. ***** válasza:

Amúgy nem csak a Nero van a világon. Kismillió más ingyenes alternatívája van, amivel CD/DVD képet írhatsaz fel. Ilyen pl az ImgBurn:

[link]


(Ugyan innen leszedheted a magyarítását is.)

2011. máj. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
P.O.C. írta az igazságot! (pedig nem szokásom lájkolni) sajtgépből is indíthatod a rosszul ki írt lemezedet.
2011. máj. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezzel az UltraISO Premium megoldódik a problémád.


[link]

2011. máj. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha már a Nero Start Smart-ot indítottad, akkor először is felül középen válaszd a DVD írást, majd a bal oldali Alkalmazások közül válaszd a Nero Burning Rom-ot. Ha bejön az Új Összeállítás ablak, akkor a jobb alsó sarokban klikkelj a Mégse gombra, majd a CD/DVD-író menüben válaszd a CD-kép felírás... opciót. Bejön egy tallózó ablak, keresd meg a képfájlt, klikkelj rá kétszer. Bejön egy ablak (itt szintén kiválaszthatod, hogy milyen adathordozóra akarsz írni), válaszd ki az írás sebességét, aztán klikk a DVD-írás gombra.
2011. máj. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!