Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire számít, hogy hány...

Mennyire számít, hogy hány GHz egy processzor?

Figyelt kérdés

Számítógép cserén gondolkodom, mert a mostani 5 éves és már nem igazán felel meg az elvárásaimnak. Jelenleg Celeron 2,8 Ghz processzor van benne (tudom, gyenge eresztés), az új gépben amit kinéztem Intel Pentium Processor G6950 2.80 GHz, természetesen jobb alaplapon, DDR3 rammal, stb. Nyilván az újabb jobb, de számít valamit, hogy az új is csak 2.8 Ghz? Jobbak valamivel a 3,2 Ghz-es procik?

Teljesítménybeli különbséget jelent, vagy egyszerűen csak a kompatibilis hardvereket határozza meg?

Ugyanez a kérdésem memóriával kapcsolatban is, 1333 Mhz-es ram kerülne bele (most 533-as DDR2 van). Ez jobb, mint mondjuk egy 800Mhz-es? Van különbség két különböző órajellel működő ram között??

Köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 12. 12:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Így van az eredetileg kiszemelt proci nem csak a 2 mag miatt gyorsabb...mint írtam az órajel ezek között nem összehasonlítható, tehát egy maggal is minimum 2x gyorsabb..a 2 mag ezt az előnyt tetézi, tehát 4x gyorsabb is lehet, sőt ott ahol használni tudja az újabb utasításkészleteket és kamatozhat a több cache és az egyéb kismillió újításból ott már nagyon csúnyán lekörözi a netburst alapú Celeron-t (ma már bármelyik proci megteszi ezt).
2011. máj. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!