Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire számít, hogy hány...

Mennyire számít, hogy hány GHz egy processzor?

Figyelt kérdés

Számítógép cserén gondolkodom, mert a mostani 5 éves és már nem igazán felel meg az elvárásaimnak. Jelenleg Celeron 2,8 Ghz processzor van benne (tudom, gyenge eresztés), az új gépben amit kinéztem Intel Pentium Processor G6950 2.80 GHz, természetesen jobb alaplapon, DDR3 rammal, stb. Nyilván az újabb jobb, de számít valamit, hogy az új is csak 2.8 Ghz? Jobbak valamivel a 3,2 Ghz-es procik?

Teljesítménybeli különbséget jelent, vagy egyszerűen csak a kompatibilis hardvereket határozza meg?

Ugyanez a kérdésem memóriával kapcsolatban is, 1333 Mhz-es ram kerülne bele (most 533-as DDR2 van). Ez jobb, mint mondjuk egy 800Mhz-es? Van különbség két különböző órajellel működő ram között??

Köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 12. 12:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Még valami: tudtok nekem valamit mondani erről a processzorról? Mennyire számít kövületnek?

[link]

2011. máj. 12. 12:06
 2/11 anonim ***** válasza:

A processzor órajele és a teljestmény között csak azonos felépítésű modellek között van értelme arányos összehasonlítást végezni. Különböző felépítésű procik között azonos órajelen, akár 2x-2,5x különbség is lehet. Ha a régi Celeron procid még a P4 korszakból való, akkor nagyon nagy különbség van köztük, amit tetéz, hogy a kiszemelt proci már 2 magos.

Memóriából elvileg DDR3-1066-t támogat a CPU...ennél kisebbet nem is kapsz DD3-ból...Egy mezei DDR3-1333 tökéletesen megfelel (valószínüleg 1066-on fog futni, de 1333-on se lenne érzékelhető különbség...)

2011. máj. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez a proci a már most kihalásra ítélt LGA1156 foglalat leggyengébb daarabja. Ez amúgy az első generációs i3/i5 procik platformja lenne, de ez a proci még a Core2 alapjaira épült. Nem rossz, de nem nevezném jónak. Ettől szerintem egy i3 is jobb...

A memória 1066-on fog működni, a proci is arról megy. Némelyik alaplapban biztos lehet állítani, hogy az 1333-as memória annyiról is menyjen, nem jelent túl sok előnyt. Egy DDR2-533-tól viszont gyorsabb egy DDR3 memória.

A proci teljesítőképességét nem csak a működési frekvencia határozza meg. Például az egymagos, 2.8-as Celeronodat telejesítményben agyonveri egy 4-magos 2GHz-s proci. De még egy kétmagos 2GHz-s Core2Duo is... Sőt, még csak a magok száma sem mindig számít, sok Core2Duo megver négymagos Athlon procikat hasonló frekvencián (bizonyos feladatoknál!). A proci felépítése, belső gyorsítótár (cache memória) is sokat számít, de számít az alaplap és egyéb eszközök sebessége is.

2011. máj. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon megnyugtattál!:)
2011. máj. 12. 12:28
 5/11 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értelmezem, hiába 2.8-as, de mivel két magos, ez sokkal többet jelenthet.. Azt sejtem, hogy ez a gép sem a szuperszónikus szériából való, de nekem annyi lenne a lényeg, hogy a nagy memóriaigényű programok (amik a mostanin szaggatnak) könnyedén elgaloppozzanak rajta. Direkt Core2 típusúak között keresgéltem, mert sokkal újabbat csak sokkal többért tudnék szerezni, és remélem, ez is megfelel pár évig az igényeimnek.. (ezen legalább a Win7 futni fog!:) Maga az alaplap pedig támogat i7 -ig processzorokat, és DDR3 Ramokat 2200+ Mhz-ig, szóval ha kevésnek bizonyul később, akkor még mindig lesz mit tenni.. De ennek szerintem csak évek múlva jönne el az ideje. Köszönöm neked is, második!:)
2011. máj. 12. 12:40
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]

Ehhez tudna valaki hozzáfűzni valamit?

2011. máj. 12. 12:43
 7/11 Jenci ***** válasza:
Jó lenne ha megírnád,milyen alaplapot szeretnél,mert amit kinéztél az LGA-775-ös foglaltú és nem jó az LGA-1156-ba.Erre is figyelni kell.Ha még nincs és szabad javasolnom alaplapot akkor példának egyet javaslok: [link]
2011. máj. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb az lenne ha megírnád mennyit szánsz az új számítógépre.
2011. máj. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na, itt keverednek a dolgok. A Pentium g6950 FCLGA1156 foglalatú, és a régebbi i3-ak hyper threading nélküli verziója, Clarkdale magos, szóval nem a Core 2-re épülő, ennek megfelelően nem is LGA775 foglalatos. Ebbe a foglalatba nincsen i7, csak i5 van. A másik amit linkeltél viszont LGA775-ös, ezt szerintem semmiképpen ne válaszd, elavult architektúra.


Amúgy nem lenne rossz proci ez a g6950, de AMD-ből ezen az áron már Phenom II X2-t kapsz, ami leveri teljesítményben.


Amúgy amennyiben s478-as celeronod van, akkor ég és föld lenne ez az új proci a mostani gépedéhez képest. Nekem volt 2,4 Ghz-es Northwood magos Celeronom, hát mit mondjak, egy 1,2 Ghz-es Duron is leverte teljesítményben, a 128 Kb L2 cache meg rémálmaimban jön elő. Egyébként hogy mondjak egy összevetést, 2,8 Ghz-es Northwoodos Pentium 4-el(tehát nem celeronnal) pi 2 milliós tizedesjegyig(superpivel) kicsit több, mint 2 perc alatt számolódott ki. Egy új Pentium p6100-al, ami ennek a g6950-nek a mobil változata, de csak 2 Ghz-es, ez 50 másodperc alatt volt meg. Ez az algoritmus nem párhuzamosított, tehát csak 1 magot tudott kihasználni, ha mind a 2-t tudná, akkor még nagyobb lenne a teljesítménybeli különbség.

2011. máj. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy ami miatt egy azonos Mhz-en működő új proci gyorsabb még 1 magot számolva is a régebbieknél:

1. Utasításkészlet bővült. Pl. SSE utasításkészlet arra való alapvetően, hogy több utasítást hajt végre órajelenként, nem csak egyet. Na ez az utasításkészlet folyamatosan bővült, volt hogy pl. csak egész számos műveletekre működött. Na új prociknál SSE4 van, egy Northwoodos Pentium 4-nél még csak SSE2 volt.

2. Gyorsabb memóriákat kezel, a memória olvasás és írás is sok idő lehet. A buszsebesség is magasabb.

3. Nem törvényszerű, de jellemzően több cache van az újabb processzorokban, pl. egy i3-asban 3 Mb harmadszintű cache van a magonként fél mega másodszintűn túl. Ugyanez igaz az általad kiszemelt procira is, azaz 3 Mb harmadszintű cache van, feltehetőleg a celeronodon 128 vagy 256 kb másodszintű van összesen.

2011. máj. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!