Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nvidia GeForce GT 310M/G310M...

Nvidia GeForce GT 310M/G310M vs. ATI Mobility Radeon HD 6370/5470?

Figyelt kérdés

Játékhoz melyik a jobb? Nagyobb videokártya memória, alacsonyabb CPU sebességgel és kevesebb RAM-mal, vagy kevesebb videokártya memória, nagyobb CPU sebességgel és több RAM-mal?

Az ATI-k mind 512 MB-osak az Nvidia GT 310M az 1GB-os, a G310M az 512-es.

Van-e valakinek tapasztalata, újabb játékok elfutnak jó minőségben rajtuk? (pl. Shogun2 - Total War)


2011. máj. 12. 09:45
 1/10 attee0002 válasza:

[link]


Itt van egy orbitális méretű táblázat a laptop videókártyákkal és pár ismertebb játékkal, különböző beállításokon.

2011. máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Segített a döntésben. ;)
2011. máj. 12. 11:25
 3/10 anonim ***** válasza:

na várj...az az igaz játéknak mindet kell nézni...


az átlagos játékkövetelmények:


proci:

ma már majdnem minden játékhoz alapkövetelmény a 2 mag minimum 2,4-es órajellel...de az ajánlottnál már általában 4 magos procikat írnak..pl most 28 ezer az amd phenom II 955 3,2-es óralellel


ram: itt az számít hogy milyen a csatlakozása, órajele, és mennyisége,csatlakozás szerint lehet ddr1 ddr2 ddr3-as,ezek között a gyorsaságuk a külömbség játék szempontjábó, 2011-es játékoknál már mindenképpen ajánlott 4 giga,pl kingston 2x2 gb hyperX ami 1600MHz-en jár,és ez csak 11 ezer


videókártya:A legösszetettebb dolog az egészben,hiszen sokmindent kell nézni...

elősször is azt hogy mennyire új,a grafikus processzor órajelét ami ha 780 felett van akkor az már minden játékhoz jó ma,a memória órajele is fontos ami 4000 MHz körül szokott lenni, ezen kívül számít még játék szempontjából az openGL és shader modell besorolása,ami a játékok grafikájába szól bele...a memóriája, vagyis a vRam az igazából nem is annyira számít mint a többi,mert régen is voltak egy gigás kártyák amiket lezúznak a mostani 512-esek...

ez attól is függ hogy ddr1 ddr2 ddr3 dd4 vagy ddr6-os

ezek is a sebességbe szólnak bele játéknál (képernyőfrissítés meg ienek...)

2 nagy gyártó maradt fent: nVidia és Ati (amd)

ha a játékaidhoz kell a physX cuda és előrehaladott 3d modellezés akkor az nVidia kell neked..


ezzel szemben az atinak van eye finity-je ami támogatja a több monitort egyszerre...


asszem ennyi dióhéjban...

2011. máj. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
elírtam a vga-knál a csatlakozásst..a ddr5-öt kihagytam...
2011. máj. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azok között a gépek között amiket kinéztem csak a videokártyában van különbség, ezért kérdeztem rá csak arra. Mindegyiknek 2-2,1GHZ-es procija, 3-4GB-os memóriája van. A vidikártyájuk is egyezik néhol (ddr3). Azonban az itt említett Nvidia nem DirectX 11 kompatibilis az Ati igen. Ezen felül egyeznek még a 800MHz-es Memory Speed-ben. A különbségek a Core Speed-ben (Ati:750MHz, Nvidia: 606/625MHz) valamint a Shader Speed-ben (Ati:750MHz, Nvidia:1212 / 1530 MHz) vannak.

Ezen ismeretek tudatában melyiket javasolnád? ATI vagy Nvidia?


Más jellegű: Az Intel Corei3 vagy az Intel Pentium (Dual-Core)P6100 a jobb proci?

2011. máj. 12. 19:08
 6/10 anonim ***** válasza:

az van hogy az ati hamarabb megcsinálta a direktx 11 es kártyákat majdnem egy évvel,az nvidia csak később tudta követni...


a párhuzam ugy néz ki hogy az ati megcsinálta a drktx11et a vgaira

egy évre rá már mind a 2 gyártó rengeteget fejlődött minden más téren is, shader model, graf magok stb...

és ekkor az nvidia is megcsinálta a drktx11 kártyáit...de ezek a kártyák már jóval fejlettebbek voltak mint az egy éves ati-k hasonló direktx verzióval....

2011. máj. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nemtom az adatok alapján az nvidia ráfeküdt a játékok grafikailag legjobb kidolgozására, míg az ati a grafikus mag gyorsaságát turbózta fel...

igazából pont sz@r ezek közül választani, az lenne a jó ha össze tudnád gyúrni őket...

vagy ugy nem lehet hogy te raksz össze eggyet magadnak?

mennyiért veszed ezt a gépet?

2011. máj. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem lehet összegyúrni a kettőt. :S 120.000 körül lesz az ára. Laptop. (Tudom, hogy ennyiért 2x ilyen jó asztalit kapnék, meg könnyebb lenne bővíteni stb., de mindenképpen laptopot szeretnék.)

Láttam valami statisztikát az "Imperium" honlapon ahol ez az ATI megelőzte ezt az Nvidia-t, meg a notebookcheck.com-on is jobbakat írnak erről az ATI-ról. Igaz az újabb Nvidiák viszont nagyon verik az ATI-kat, de ezek közül egyik sem újabb kategória. :)

2011. máj. 12. 23:38
 9/10 anonim ***** válasza:

akkor legyen az ati...

ha nem tudod majd fejleszteni akkor jobb az sztem...meg egyből benne vn a drktx11 mehet rá a win7 és a laptopok amugy sem játékra valóak...

EZESETBEN tényleg jobb lehet az ati...

2011. máj. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket és a tanácsaitokat. Találtam egy ugyanilyen, de 1 gigás ATI-s videokártyás laptopot. Ennek fényében és a válaszaitok alapján mostmár biztosra megyek az ATI-val. :) Köszönöm szépen.
2011. máj. 13. 00:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!