Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire nehez osszeszerelni...

Mennyire nehez osszeszerelni egy uj gepet alkatreszenkent?

Figyelt kérdés

Veszek majd egy uj gepet, de az osszeszereles +4k, annyit meg nem akarok kiadni, igy is tobbet koltok ra, mint akarnek.

Regi gepemet neha szetszedtem, de azert azt sem a semmirol.

HDD-vel, RAM-al biztos nem lesz gond, amitol "felek" az az alaplap, aztan arra a VGA, CPU, es a tap.

Neten esetleg vannak videok, vagy ha latom eloben akkor nem lesz olyan nehez?

Meg elrontani eltudom?

Marmint ha kettetorik az alaplap akkor el tudom rontani, de az osszeszerelessel hogyha nem rakom aram ala akkor nem lehet baja, ugye?


2011. máj. 11. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Hali!


Akkor is lehet baja ,ha nem törik el és áram alatt sincs.Azért vannai ilyen spéci fóliába ,hogy nehogy elektromos töltés kisüssön valamit.Én javaslom neked ,hogy ha teheted az alaplatot és a videókártyát valamilyen cérnakesztyűben pakold be.Amúgy annyira nem nehéz mindent ír a használati utasítás.Én is magam tettem össze a gépet legalább 6órát igénybe vett úgy ,hogy használati utasítást lvasgattam közben meg tüzetesen átnéztem azt ,hogy mi mire való pontosan és ,hogy mit hol találok meg.

Sok szerencsét kívánok,4k-t tényleg nem ér meg.Szerintem így jobban megismered a gépedet is.

2011. máj. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Na kicsit jobban utananeztem a dolgoknak, de ami nagyon erdekelne, az egy sorrend.

Azt gondolom, hogy alaplap az elso, de utana?

2011. máj. 11. 11:50
 3/7 A kérdező kommentje:

Ja hogy van manual?

Arra nem is tudtam, gondoltam magamban, hogyha minden alkatresz mas akkor alapbol nem adnak hozza ilyet, de akkor igy megnyugodtam.

Koszi a valaszt, gondolom akkor a manual majd a sorrendet is irja.

2011. máj. 11. 11:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 6 éve fél óra alatt összeraktam, nulla gyakorlattal, cérnakesztyű meg minden hókuszpókusz nélkül. Azóta is megy.

Szerintem haladj területenként. Alaplap után CPU, RAM, VGA, és a végén a meghajtók. A táp sok házban alapból benne van, tehát azt akár az alaplap előtt is berakhatod.

2011. máj. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

sok gépet raktam össze nullárol. sosem volt bajom s nem extráztam mind cérnakesztyü meg ijesmi.


a sorrend hogy a dobozt kell elöször előkésziteni megfelelö helyre tenni a padokat csavarokat amig tarcsák az alaplapot. második dolog hogy testeld le magad mielött az alaplahoz vagy egyébb elektronikus dologkoz érsz. legegyszerübb a konektor földelését megérinteni ami nem ráz meg vagy egyszerüen egy fém darabot az elég ami kisüti a sztatikus töltést. az alaplapot ki kell venni a foliábol és arra kell rátenni szereléskor.


Elsö dolog proceszor beletevése ami nem nagy dolog de stabil kéz kell nem kell ott remegni vele. oldalátol kell megfogni és meg felelöen kell a portba behelyezni vannak vezetö sinek azt kell követni. Semmilyen modon ne érj a proceszor kontaktoraihoz. Amint megvan rá az ajtot kell fogatni le. utána hüttöt rá ami macerás lehet kell kicsi brutális erö de mértékkel. aztán kell zárni le a küttö kapcsait elforgatván azt. intel gépeknél igy van. utána a memoriák egy pozicio van nem lehet eltéveszteni. bele az alaplapot utána a tápot a bövitökártyákot dvd rom és hard ot s bekötni hdd led s a kapcsolok rset sw és power sw nameg a bios hangfala. a leirást nem árt követni. idáig 5 intel gépet raktam össsze lga 775 vagy 1156 os t nem sok az eltérés. nem nagy ügy de nem árt odafigyelni. ha gépet tervezel jo betartani a kompatibitási listát vagis alaplap s hogy mijen proceszort támogat nameg memoriát és ott is milyen frekvenciást mert nem mindegy. ha tervezés nem jo valami elöbb utobb kimehet.

2011. máj. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Utolsó hozzászóló!És azokból a gépekből hány működik még?Csak mert a hűtőpasztát eléggé kifelejtetted.:)
2012. jan. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

@20:27

Nem feltétlen. Az Intel dobozos hűtőin gyárilag van paszta, én 7 éve rátettem, azóta is megy.

2012. jan. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!