Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történhetett a géppel?

Mi történhetett a géppel?

Figyelt kérdés

Van a gépemben egy 3 gigás Prescott magos P4 (SL7PU), eddig olyan jó 45-60 fokon ment, videokártya pedig egy Ati HD4350 volt. Minap megjött a Gigabyte Geforce 8600GTS (elég érdekes passzív hűtése van [link] be is szereltem.


Azóta, Everest szerint a proci legkevesebb 88 fokon jár, (a kártya 69 fokon de az most nem érdekes). A hűtőt leellenőriztem és ugyanúgy bombabiztosan áll a helyén mint ezelőtt. Az is furcsa, hogy míg eddig a ventije a procinak már 60 foknál is 3000-et pörgött, jelenleg a 80 foknál laza 2200-as RPM-mel pörög.


A videokártya meg picit ilyen sistergő hangot ad ki, bár az lehet, hogy a hűtése miatt van, bár mindenképp nyugtalanító.


Vajon a kártya csinál(t) valamit (a hangja miatt gyanakszom rá), vagy csak az érzékelő bolondult meg?


2011. máj. 10. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Szoftveres hőmérés nem hőmérés.
2011. máj. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt értem, de mi motiválta vajon az Everestet hogy egyszer csak rádobjon 30 fokot a procira?...


Mellesleg a videokártya is furcsa.

2011. máj. 10. 19:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Figyelj,az is lehet hogy az Everest-el van valami,igen valószínűtlen hogy egy 30 fokot rádobna akármi a processzorodra.

Javaslom,szedj le más programot is,amivel megtudod nézni a hőmérdésletét,és nézd össze a 2-t,illtve tölts le ujabb Everestet.

2011. máj. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megnéztem BIOS-ban, ugyanennyit mutat. :///
2011. máj. 11. 21:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!