Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MacBook Pro 13" 2011 alkalmas...

Famousboy kérdése:

MacBook Pro 13" 2011 alkalmas grafikai munkára? (Photoshop)

Figyelt kérdés

Laptop vásáslás előtt állok és az Apple MacBook-okat nagyon dícsérik. A hétköznapi felhasználásra inkább PC-t ajánlanak, de nekem grafikai munkára kellene, főleg Photoshop-hoz. A gyári Mac OS X mellé egy Windows 7 is lenne, telepítve, mivel majd másra is szeretném használni. A 13"-os MacBook Pro a leggyengébb Pro, részletes adatok a lenti linken. Mivel ez is 340.000 Ft-ra kerül, ezért feljebb menni már nem szeretnék. Ezek alapján az lenne a kérdésem, hogy megfelelne grafikai munkára ez a gép 2 oprendszer használatával?


[link]

(Kicsit lejjebb a magyar zászlónál a "Specifikáció"-ra katt!)


2011. máj. 10. 07:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Igaz, utána néztem, tettek bele dedikált vga-t :)


Akkor tisztázás végett (nagyon pongyolán!!!):

A unix rendszerek a drivereket máshogyan töltik be mint a dos/windows. Ennek az volt az eredménye, hogy a cpu-ba integrált vga-t észlelte a rendszer és betöltötte a meghajtóját. Ugyan betölti a dedikált kártya moduljait is de nem tud "átkapcsolni" rá.

Az új cpu-ba, az intel, belehegesztett egy "kapcsolót" (gyakorlatilag visszatért a régi megoldáshoz...) amivel "manuálisan" (akár a rendszer magától is) lehet váltani a gpu-k közt.


A mac gépeket szoktam ajánlani ismerősöknek akinek egy sima, otthoni pc-re van szüksége. Ilyen felhasználásra keresve sem találni jobbat. Munkára elmegy, céleszköznek viszont gyatra (az ati kártyával szerelt verzió neked megfelel), egy komoly erős hardvert igénylő feladatra egyszerűen nem alkalmas, nincs megfelelően felszerelve. A felhasználói programok szempontjából teljesen mindegy, hiszen ugyan az fut mind a két rendszeren, csak máshova fordították a programot.


Ami nálam betette az ajtót, az a kommunikáció volt. Sokáig nem lehetett i szériás processzorral szerelt mac gépet kapni, mert nem tudták megoldani a fent említett problémát. Majd amikor már muszáj volt engedni a nyomásnak, kitalálták ezt a "megfelelő grafikus teljesítmény van az integrált gpu-ban" szöveget, ami szakmai szempontból undorító. Nem beszélve arról, hogy az árát nem igazították utána.


Látom nagyon tépem a számat, summázok:

Grafikára neked mindegy, hogy mac-et veszel vagy sem, megfelelően van hardverezve. Azt kell eldöntened, hogy meg ér-e 100-150 ezret a stabil gépház. (Ez az egyetlen amit irigylek a mac-es haveromtól, hogy megfogja a gépe sarkát két ujjal és odébb teszi :))

2011. máj. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
48%

Kedves woar!

Te akkora hülye vagy mint a seggem! Ki mondta neked azt, hogy a Mac nem alkalmas munkára? Látszik, hogy egy PC kocka gyerek vagy aki csak játszik egész nap. Ha dolgoztál volna stúdióban akkor, tudnád hogy ott csak Machintosh-t használnak, az Apple gépei elsősorban kimondottan multimédiás munkákra (kép-videó-zeneszerkesztés, ..stb.) vannak tervezve. Olyan helyeken ahol komolyabban dolgoznak, és magas szintű grafikai munkára van szükség, ott barátom PC-t nem nagyon látsz. Sok PC fan azért utálja a Machintosh-t, mert drága (ez mondjuk igaz), valamint nem fut rajta a kedvenc játéka. Egyébként a Mac tökéletesen alkalmas lenne akár komolyabb játékokra is, de mivel a legtöbb játékot Windows-ra írják így nem fut rajta. Valamint sok PC b*zi arra maszturbál, hogy van neki nyolcmagos procija, 1 GB-os videokártyája...és akkor mit érsz vele? Megnyitsz 4 alkalmazást, aztán összeburult a rendszer. Havonta rakhatod újra a winfost. Az Apple gépeket, úgy gyártják, hogy minden alkatrész egymásnak van teremtve, minden mindennel tökéletesen kompatibilis. A PC-nél minden alkatrész más gyártótól van. És bizony sokszor kell új alkatrészt cserélni, mert elszált a winchester, RAM-ot kell cserélni...stb. Ha jobban összeszámoljuk a költségeket, akkor egy PC semmivel sem jön ki olcsóbban, mint egy Apple. Lehet, hogy az Apple drága, de azt csak egyszer kell megvenni és működik évekig tökéletesen. Egy PC ugyan kezdetben olcsóbb, de 3 éven belül újra kell cserélni benne mindent, az pedig még drágább. Akinek Apple gépe van annak nem nagyon kell szervízbe vinni, sőt nem egy embert ismerek akinek több éve van és még egyszer sem volt soha semmi gondja vele. PC szervízek meg nagyon jól megélnek, mert van munkájuk bőven! :)

Amíg nem használt senki Machintosh-t, az fogja be a száját!

2011. máj. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Ad 1, a mac is pc

Ad 2, ha a segged van az én értelmi színvonalamon, akkor inkább add át neki a billentyűzetet, mert nem szeretek idiótákkal társalogni.

Ad 3, ki mondta, hogy a windows alkalmas munkára?

Ad 4, programozz légy oly kedves pl. CUDA-t macen és hasonlítsd össze egy win-es futtatással

Ad 5, én szeretem a numerikus billentyűzetet


És akkor személyeskedjünk:

Mit csinál a kedves almafejű? Egy 20 éves gépen egy 10 éves rendszert futtat, panaszkodik, hogy nem megy, hogy összeomlik. Vesz egy mac-et és azonnal feltárul a kánaán. Ódákat zeng, hogy ez végre megy. Amióta mac-je van, ugyan nem tudja futtatni azt a programot ami nem ment a win-jén de már nincs is rá szüksége. Most már annyira egyedi és különleges pc használó, hogy megfelelő az a programcsomag amit összeállítanak neki... Még jó, hogy a photoshopot megírták, gondolj bele, egy grafikus vesz egy macet mert az jó majd rájön, hogy ő nem is grafikus akart lenni... Vagy ez csak nekem visszás???


Apropo alkatrész:

összehasonlítasz egy 200 ezres hardvert (amiért fél millát fizettél) egy 70 ezressel... Ugye mennyivel jobb a mac, ezen elfut az xy program (hmmm 200 vs 70 mi lehet az oka?)? Illetve a sok, hogy fogalmaztál, "PC b*zi" nem "arra maszturbál, hogy van neki nyolcmagos procija", hanem arra, hogy ki tudja használni mind a nyolc magot. Vagy te már futtattál olyan osx progit ami egy kicsit megterhelő számítási kapacitást igényel?


És végül:

Ha te dolgoztál volna stúdióban tudhatnád azt is, hogy ott csak szidják a mac-et. Már akiben van annyi, hogy bevallja, ráfizetés volt.


És még annyit, programozó vagyok aki VISSZAVÁLTOTT mac-ről, de bizonyára a hozzá nem értésem miatt...

Amíg nem csak ön-igazolni akar valaki, mert nem meri bevallani magának, hogy az Apple átejtette addig, "az fogja be a száját!". És félre értés ne essék, nem azért mert a mac szar, hanem mert ennyire elszántan támadod azt ami nem mac.

2011. máj. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Öcsikém, én dolgoztam stúdióba nem csak itthon, hanem külföldön is! Ekkora KAMUT ne írj, hogy szidják a mac-et, mert nem igaz, mindenhol azt használják! Érdekes a Mac-nek miért nincs akkora szervíz igénye mint egy PC-nek? Sok üzemórát bírnak ki, ahol én dolgoztam stúdióban ott egy Mac gépet 5 éven keresztül ki sem kapcsoltak! Ráadásul egy gyorsan bootoló rendszer, ezt PC-vel nem lehet megoldani. Ha értenél valamit a zeneszerkesztéshez, akkor tudnád, hogy minden hangszer, keverőpult, szintetizátor, MIDI-vezérlő...stb. alapból kompatibilis a Mac gépekkel, PC-vel csak nagyon kevés. Egy mac-el több ilyen berendezést is tudsz kezelni egyszerre, egy winfos alapú pc-vel elég ha az egyiket rákötöd és már le is fagyott (Ezt tapasztalatból mondom!)
2011. máj. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Jó. (fejsimogatós smile van?)
2011. máj. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi van kicsi programozó eltörött a mécses? Eszem a kis naiv szívedet! :)
2011. máj. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
ahogy vannak Apple fanok, úgy vannak Apple-o-fóbok. monthatsz akártmit bármelyiknek.
2011. máj. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Miért tört volna el a mécses?

Kettőnk közül te vagy az akinek szüksége van valami vélt felsőbbrendűségi igazolványra a számítógépe kapcsán. Egy darabig szórakoztató almafejűekkel szekálni egymást, főleg azért, mert pl. meg lehet tudni, hogy fejlődött a mac. Lásd fent az új verzió rendelkezik dedikált videovezérlővel.

A kérdező nyitott volt a véleményekre, ha a mac mellett dönt ő egy sima mac-es arc lesz, ami jó. Na de te??? Te már a harapott almafejűek közé tartozol. És nem elég, hogy fogalmad sincs arról, miket beszélsz, (értsd: miért van bizonyos stúdiókban célzottan mac és miért van a többiben sznobizmusból), ráadásul a vitát, úgy kívánod kezelni, hogy bizonyos részeket kiragadsz ezt üvöltöd az ember fejébe, majd ha kapsz egy másik szemléletet a mec-hanikus agyad visszakattan az előző állapotba és megint elkezded a marhaságaidat szajkózni.

Igazából szánlak téged (ezért a fejsimogatás), gyanítom pont az vagy aki összekuporgatta apucitól kapott zsebpénzét, vett egy mac-et (ami nyilván megváltja a világot), majd amikor rádöbbent, hogy neki csak a játékra kell a gép (felteszem ezért volt ez az első reakciód) és nem futott rajta a fenetudjamanapságmiveljátszanak játék. Most kiabálja a nagy világba, hogy neki mennyire jó és ő a felsőbb rendű, nehogy ostobának tűnjön.

Mivel ez már a sokadik bejegyzés ami nem tartozik a kérdéshez, nem fogok neked ez után semmire reagálni. Ha folytatni kívánod a vitát(?) nyiss egy kérdést, linkeld be ide, és folytathatjuk ott (remélem már a seggeddel, mert te túl ostoba vagy az értelmes érveléshez).

2011. máj. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Jujuj betámadott a PC mester! Te annyit értesz az informatikához, mint apád a baletthoz. PROGRAMOZÓ vagy??!! Szerintem csak egy bedurcizott, egész nap winfos előtt kuksoló agymosott cyborg. De ha tényleg akarsz vitázni, akkor ha gondolod megadom az msn címemet, aztán kivesézhetjük.
2011. máj. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Húúhaaa, szépen teleírtátok a topicot! :D



Amúgy azt már észrevettem, hogyha szóbajön Apple, akkor mindig szép hosszú viták lesznek belőle.



Köszi a válaszokat! :)

2011. máj. 13. 07:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!