Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MacBook Pro 13" 2011 alkalmas...

Famousboy kérdése:

MacBook Pro 13" 2011 alkalmas grafikai munkára? (Photoshop)

Figyelt kérdés

Laptop vásáslás előtt állok és az Apple MacBook-okat nagyon dícsérik. A hétköznapi felhasználásra inkább PC-t ajánlanak, de nekem grafikai munkára kellene, főleg Photoshop-hoz. A gyári Mac OS X mellé egy Windows 7 is lenne, telepítve, mivel majd másra is szeretném használni. A 13"-os MacBook Pro a leggyengébb Pro, részletes adatok a lenti linken. Mivel ez is 340.000 Ft-ra kerül, ezért feljebb menni már nem szeretnék. Ezek alapján az lenne a kérdésem, hogy megfelelne grafikai munkára ez a gép 2 oprendszer használatával?


[link]

(Kicsit lejjebb a magyar zászlónál a "Specifikáció"-ra katt!)


2011. máj. 10. 07:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
13" colos kijelző szerintem nagyon kicsike(főleg ha eddig valami jó nagy fullHD monitoron dolgoztál)... Ennyi pénzért brutális teljesítményű 17" vagy 19" colos laptopot kapsz, amin sokkal jobban fog menni a PS vagy bármi más.
2011. máj. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
nem, mert túl kicsi a képernyő, inkább iMac.
2011. máj. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

13 " az emailt nézni elég. Ebből a pénzből high-end non-Mac laptopot vehetsz, azon is gyors a PS!


És akkor annak normális méretű képernyője is lesz.

2011. máj. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyűjtsél még egy "kicsit" (tudom én is, hogy mocskosul drága), és vegyél inkább egy 15"-os Macbook Pro-t.

De egyébként én nem értem az embereket, mindegyik mondja, hogy: " Grafikai munkára vegyél 17" vagy 19"-os laptopot"

Itt mindenki vak, vagy gyengén látó??? Mi a ráknak akkora? Cipelni, hogy fogod?? Én dolgoztam régebben egy cégnél, plakátokat kellett terveznem (marketing szakember vagyok), és én is egy céges Macbook Pro-val dolgoztam, 13"-ossal, simán lehet vele jól dolgozni. Az Apple laptopok a legtökéletesebb grafikai, zene-és videószerkesztési munkákra. Nem véletlenül használják a hollywood-i filmipartól kezdve a profi DJ-k is stúdiókba. Nem csak azért mert menő és világít az alma, ezt csak az okoskodó PC és Winfos fanok mondják. Bár nekem nincs semmilyen Apple gépem, de dolgoztam velük elég sokat. Nekem most csak egy Dell laptopom van (a laptop önmagában nem rossz, de a windows egy kalap sz@r), de én is tervezen a cserét egy macbook-ra.

2011. máj. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Csak egy apróság: jól látom, hogy az említett khmm... eszköz nem rendelkezik dedikált videóvezérlővel? Szerintem grafikai munkára azért nem árt ha a processzorba integrált vezérlőn kívül van valami izmosabb is. Persze, ha csak a pattanásokat akarod eltüntetni a fényképekről akkor működhet a dolog.

Summa summarum: a mac alkalmatlan bárminemű munkára ahol a számítógépet többre akarod használni mint egy írógépet. Tény, hogy pc-nek zseniális, képes lejátszani a videókat, tudsz fényképet nézegetni és böngészni a neten. Ha erre kell uccu!

2011. máj. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Hát haver te igen képzavarban vagy. Én tökéletesen dolgoztam vele, a legmagasabb szintű és a legfejletebb programok mint Machintosh-ra vannak. Nem egy építész mérnököt ismerek akik ilyennel dolgoznak.
2011. máj. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nem vagyok biztos benne, hogy érdemes egy windows vs osx vitát kezdeni (az almafejűeknek miért olyan fontos az önigazolás???). A software kérdésben egyszerűen nincs igazad, akár mennyire is el akarod magaddal hitetni. Nincs az az öngyilkos software cég amelyik csak osx-re fejleszt. De inkább a videokártya felvetésre reagálj. Vagy legalább írd le (had mutogassam a marhát), hogy a grafikai munkához nem kell, sőt hátrány a dedikált videokártya.
2011. máj. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!



Lehet, hogy a Mac gépek drágábbak, de ezeken fut a Machintos rendszer és ha normál használatra nem is, de munkára biztos tökéletes, nem egy embertől hallottam már, szóval mindenképpen MacBook kéne. A PC-kre átírt Mac OS X meg nem ér semmit.

2011. máj. 11. 07:41
 9/22 anonim ***** válasza:

Igazából, pont fordítva :) Jelenleg munkára kevésbé alkalmas a mac. Hardware-ben jóval kevéssé van eleresztve mint bármi más. Az osx jelenleg alkalmatlan a processzor és egy más videovezérlő együttes meghajtására, csak a processzorba integráltat érzékeli. Azért kellett a nagy reklámszöveg, hogy az integrált videokártya ma már elég, mert az Apple fejlesztői képtelenek voltak megoldani ezt a problémát. Hozzá tartozik a képhez, hogy ez unixos betegség, jelenleg csak a windows képes kezelni pl. az nvidia optimus-os kártyáit.

Ha valami sznob marhaságból ragaszkodsz az almához, akkor javaslom keress egy régebbit, amiben nem "i" szériás processzor van és ami rendelkezik dedikált (ati vagy nvidia) videovezérlővel. Kisebb lesz a névleges teljesítménye, de grafikai munkára mindenképp alkalmasabb lesz mint amit belinkeltél.

2011. máj. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nem a szokásos almás hülyeség miatt kell, annak nem lenne sok értelme, igazából nem is értem az ilyen embereket, az csak egy logó! Azért kellene főleg Apple gép, mert már volt jópár Apple cuccom, most is van 2 és eddig meg vagyok velük elégedve. És az OS X-et is viszik, mert PC-re csak gagyi átírt van, próbáltam már és semmire sem jó...


És a 15"-ös változata a belinkeltnek? i7-es, 4magos proci és ATI HD6490 vga van benne és az L2 cache mérete is 3 helyett 8 MB.


Nem igazán értem h miért csak a processzorba integrált vga-t kezel, akkor miért rakták bele a 15"-ösbe ezt az ATI-t? Ezt olvastad v hallottad vlkitől? Én eddig ilyenről nem tudtam.


Amúgy maradna az OSX és mellette Windows 7 is lenne (most is az utóbbi van), így normálisan használható lenne.

2011. máj. 12. 07:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!