Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mért csak 3.25Gb RAM használha...

Mért csak 3.25Gb RAM használható, amikor 4Gb-om van?

Figyelt kérdés
Win 7-em van 32-bites. 2x2Gb-os memóriakártya fut párhuzamban, de a Sajátgép tulajdonságaiban ugy írja hogy 4Gb RAM (ebből 3.25Gb használható), miért?
2011. máj. 8. 07:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert 32 bites az oprendszered, és az nem ismer fel 4GB-t, én 4gigára alapból 64 et tettem volna mert az felismeri.
2011. máj. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

pontosabban a 32 bites csak 4 gigát ismer fel. de ez a 4 giga az összes, ebbe bele tartozik a proci cache, a videókártya memóriája, a vinyó cache, az esetleges side-port memória integrált vezérlőknél és maga a klasszikus ram memória is. és a ram az utolsó a sorban amit ki fog használni, ezért írja h csak 3.25 szabad.

felettem jól írták, rakj fel 64 bites oprendszert, az jóval nagyobb memóriamennyiséget képes kezelni

2011. máj. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem amit mondasz, viszont a VGA-m 1gb-os, akkor már alapból 3-at vagy annál kevesebbet kéne felismernie nem?

De am szerzek egy 64-es op. rendszert, köszi a segítséget!

2011. máj. 8. 09:49
 4/5 anonim ***** válasza:
A VGA nem "szív el" 1 GB-ot, ha 64bites oprendszernél is ezt csinálja (nagyon csekély rá az esély) akkor a biosban be lehet állítani vmi szarságot.. ha fenáll akkor is ez a problem megkeresem az egyik forumban mert haverom leírta hogy csinálta meg és azóta 4gb megy neki faszán . :)
2011. máj. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget! :)
2011. máj. 8. 15:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!