Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyenek ezek a monitorok?

Milyenek ezek a monitorok?

Figyelt kérdés

A közeljövőben szeretnék új monitort venni, és aki ért hozzá az megmondhatná hogy jók-e ezek a monitorok, néztem több félét is.


[link]


[link]


[link]


Lenné még egy olyan kérdésem is , hogy az ilyen tipusú monitoroknak a képernyője mennyire fénylik ?


Úgy értem pl a laptopoknál ha mondjuk nem teljesen szemből nézzük akkor homályos a kép meg a szín sem olyan,+ a képernyőn is nagy a tükröződés.


Az ilyesmi előfordul a monitoroknál is ?


2011. máj. 5. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az LCD monitorok egyetlen hátránya az amit írtál, hogy nem minden szögből nézve ugyanolyan éles és megfelelő színmélységű a kép, a látószög értéke minél nagyobb annál nagyobb távolságból/szögből is jó a kép minősége. Ha veszel akkor lehetőleg 1920x1080 képernyőt vegyél, de minimum 1680x1050-t, és lehetőleg ne csak analóg bemenet legyen rajta.
2011. máj. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, és akkor lenne még egy kérdésem, azt írtad hogy lehetőleg fullHD-s legyen, abból a Led-es LCD mennyivel jobb mint a sima LCD ?
2011. máj. 5. 17:04
 3/7 A kérdező kommentje:
Az lemaraddt hogy melyik a jobb a fényes vagy a matt képernyős ?
2011. máj. 5. 17:05
 4/7 A kérdező kommentje:
És még talán annyi hogy ha full hd-set veszek akkor azon nem lesz csúnya pl egy dvdrip-es film aminek jóval kisebb a felbontása ?
2011. máj. 5. 17:15
 5/7 anonim ***** válasza:
LED-es típusok nyílván többnyire modernebbek és könnyebb belőlük szebb képet kifacsarni, de ebben az árkategóriában szerintem nincsennek akkora különbségek hogy egyértelműen ki lehessen jelenteni hogy az egyik jobb mint a másik, ha lehetőséged van rá nézd meg a képüket (pl. Mediamarkt) és amelyikről úgy ítéled hogy szebb, jobb a szemednek azt vedd meg. A fényes/matt képre vonatkozóan nem igazán értem a kérdésed. Full HD monitoron természetesen nem lesz olyan szép mondjuk egy DVD-rip film, pláne ha mondjuk mégcsak nem is 16:9 képarányú hanem dobozos 4:3, de nem is DVD-ripes filmekhez lett kitalálva egy ilyen monitor, de attól is függ milyen távolról nézed, egy 4-5 méteres távolságból már nem látszik az hogy pixeles lenne a kép.
2011. máj. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. máj. 5. 17:39
 7/7 anonim ***** válasza:
2011. máj. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!