Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy egy 5.1-es...

Miért van az, hogy egy 5.1-es hangkártyát rakok az alaplapba, először felismeri a gép multimédiás audióvezérlőnek, de az illesztőprogramját már nem birom telepíteni, mert lefagy a gép?

Figyelt kérdés

Kép lenti linken elérhető.


Alaplap neve: Abit BD7II(-RAID) (5 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio, LAN)


Használtan vettem egy Speed Link SL-8861-SRD tipusu 5.1 hangkártyát, és mikor beraktam a gépbe, a gép tálcán felismerte multimédiás audióvezérlőnek.


(A videókértya mellett 5 csati, abból 2-be tudom rakni, mert a videókártya hűtése miatt az elsőbe nem fér, a 3. illetve 5. pedig a gépház miatt van kilőve). Én a 2-ebe tettem először. Everest Home-mal megnéztem milyen a kártya, de valami mást dobott fel, így, olyan illesztőt töltöttem le és telepítettem. Utána igényelte a gép újraindítását, de hang nem volt. Letöltöttem máshonnan ugyanezt az illesztőt, és telepítés után szintén reboot, de semmi, illetve DE!!! :D A bent lévő hangkártyát a gép játékvezérlőnek ismerte fel... FAGYÁS... Reboot... Semmi, de olyannyire, hogy az XP sem tölt be. :S


Kivettem gép rendesen indul, alaplapi hankártyávan hang is van. Újra visszaraktam, szintén a 2-esbe. De megint nem indul a gép.

Áttettem a kártyát a 4-esbe, gép indít, siker, gép felismeri tálcán szintén multimédiás audióvezérlőnek.

Telepítő indít, történet ugyanaz, reboot, félsiker, gép indul hang nincs. Fagyás reboot, XP nem indul. :S Már kezdek mérdges lenni mikor isteni sugallatra, eszembe jut, mi lenne ha leolvasnám a kártyáról, hogy mi is a pontos tipus.

Hankártya ki, tipus olvas, Gugli telepítő letöltés, gép kikapcs, hangkártya betesz 4-esbe, bízva az új telepítőben restart, hamarosan bosszú, XP nem indul.

Kiveszem a hangkártyát Minden simán fut.

A guta megüt, a kártyát majdnem széttörtem idegemben...

Valaki PLEASE HELP ME!!! :@


Kép az alaplapról itt:

Kép az alaplapról itt:


[link]


2011. máj. 5. 11:16
 1/1 A kérdező kommentje:

Bocsánat 4 csatornás.


1*MIC IN

1*LINE IN

1*FRONT OUT

1*REAR OUT


ezeket tudom mit jelentenek.


Hankártyáról kép itt:


[link]


És szt szeretném vele hajtani.


Loditech G-51 kép itt:


[link]

2011. máj. 5. 13:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!