Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit károsít a legjobban az...

Mit károsít a legjobban az áramszünet menet közbe egy gépben ha mondjuk játszom?

Figyelt kérdés
Még arra vagyok kíváncsi, hogy a videókártya memória tönkremegy tőle, és majd csíkozni fog játék közben?
2011. ápr. 29. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:

hirtelen áramesés vagy túlfeszkó mindent kinyírhat....nekem 1 hónapja kellett alaplapot cserélnek persze mindent mellé(cpu,memória)hirtelen feszültség esés miatt...


és ez a vicc mert a túl feszkót megfogta volna,de et nem tudja...

2011. ápr. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nálunk videót meg tévét hűtőt tett tönkre anno egy villám. viszont rengetegszer volt áramszünet és a gépbe kárt nem csinált.


metroba lehetett kapni olyan hosszabbítót ami véd a túlfesztől asszem 2ezer volt. nemtom h most lehet-e kapni.

2011. ápr. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 VODKA0710 ***** válasza:
Én saját bevallásom szerint még soha nem hallottam ilyet, hogy áramszünettől valami hardware-es probléma lett volna. Olyan volt, hogy pont mentett volna a játék, áramszünet, félig mentette el a file-t, hibás lett, kezdhettem előlről. Technikailag nem is nagyon lehetséges ilyen, mivel a tápegység még 110V-on is képes elegendő áramot adni az alaplapnak. Többet nem, csak elegendőt. Ahoz, hogy megtörténjen az, amit az első felhasználó írt, a tápegységben egy pár kondenzátornak át kellett ütnie, de az meg csak 3 év folyamatos használat esetén következhet be még a gyengébb minőségű tápegységekben is. Vagy gyári hibás. De az meg ritka. Túlfeszültség ellen is valamennyire védenie kell a tápegységnek (elvileg 295V a max. amit elbír), de az is ritka. Esetleg ha a környékbeli transzformátoroknál valamit összekuszálnak. Ekkor még menthet a túlfeszültség elleni védelem, viszont a tápegységet cserélni kell utána. Előfordulhat villámcsapás esetén is. Akkor meg már teljesen mindegy mi van a dobozban, átugrik fél métert is, aztán meg éget mindent :D
2011. ápr. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hardweresen a vinyónak nem használ, ha hirtelen áramszünettől áll le, softweresen pedig rengeteg szemetet csinál, sok töredezett, maradék fájlt hagy maga után
2011. ápr. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
túlfeszkó védelem van nekem is elosztós,de ez hirtelen árameséstől volt...
2011. ápr. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
akkor nem okozhat kárt! Köszi a választ!! Csak volt hogy rosszalkodott a videókártyám, pont egy áramszünet után, kis képkockák mindenütt, képzavar, olyan volt, mintha memóriahibás lenne, de csak meg kellett mozgatni az agp csatlakozóban, és máris végetértek a problémák! Ezért kérdeztem, mert azt hittem hogy ez a megmozgatás csak ideiglenes lessz, most 2 napja a megmozgatás után sincs baja!!
2011. ápr. 30. 16:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!