Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus M2N32-SLI Deluxe, Wifi...

R3TR0 kérdése:

Asus M2N32-SLI Deluxe, Wifi edition Bios firrités Üdv, biost szeretnék firssiteni, de nincs floppy meghajtóm, windows xp-ből hogyan kell? Kérnék linket is!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 11:54
1 2
 1/11 P.O.C. ***** válasza:
78%

Windows alól nagyon veszélyes firmware -t frissíteni, ne azzal csináld!


Az ASUS-nak van beépített frissítő progija az ASUS EZ Flash 2. Nem kell más hozzá csak a pen drive, rámásolod a legújabb (nem BETA) bios image fájlt (vigyázat nem az exe -t, mert az tömörített önkicsomagoló fáj azt pedig előtte ki kell csomagolni, ami neked kell, annak van BIN vagy ROM kiterjesztése van). Újraindítod a gépet majd a POST elején ALt+F2 -t nyomsz. Ekkor betöltődik az EZ Flash Utility, kitallózod a pend drive- ról a BIOS fájl-t. Majd Enter, ez után megerősítést kér és már csinálja is.

2011. ápr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem nekem ,az a bajom, hogy ugyebár, ha újraindul a gépem akkor nem indul be se kép se hang, csak ha kiveszem a bios elemet, és visszarakom, akkor indul be a gép , tipp ? Igy islehet biost frissiteni ? Vagy az elemnek van baja csak ?
2011. ápr. 14. 12:17
 3/11 anonim ***** válasza:
Javaslom az elemcserét, 90% hogy azzal van gond. Az elsőnek pedig csak annyit, hogy egyáltalán nem veszélyes Windows alatt frissíteni a BIOS-t. Legalább 20x csináltam úgy különböző típusú alaplapokkal, soha nem volt semmi gond.
2011. ápr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 P.O.C. ***** válasza:

Hát, ezt nagyon sokminden okozhatja. Lehet hogy venni kéne új elemet, és szabályosan kéne resetelni a BIOS -t (vagyis jumper -al). Az is lehet, hogy a videkarit nem csipázza, szerezz be egy sima PCI -ost (vagy egy másik PCE-E -est), húzz le minden felesleges perifériát és bővítőkártyát. Csak monitor a bill. és egér maradjon, és úgy teszteld, ha ez után normálisan indul, utána jöhet az EZ Flash 2.


Amúgy milyen tápod van? Gyenge minőségű kínai tápok is okozhatnak hasonló jelenséget.

2011. ápr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
400 w-os nem tom , Van benne Amd Athlon Be-2400 , 1,5 giga ram, Gigabyte HD 4550 ennyi :S
2011. ápr. 14. 12:48
 6/11 P.O.C. ***** válasza:

@Hendric


Én meg legalább 100x csináltam MS-DOS alól vagy beégetett proival és legaláb 0x rontottam el. Valamint legalább 10x Windows alól, és ha jól emlékszem legalább 2x kúrta el. :)


Amúgy valóban, full csupasz Windows -al, amin csak csak driverek vannak telepítve. És semmiképp sem Vérpistike szuperedisön turbó XP verzióval, esetleg meg lehet reszkírozni.

2011. ápr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 P.O.C. ***** válasza:

"400 w-os nem tom"


Hát nézd meg! Csak le kell csavarozni hozzá az oldallapot. Ha valami nomane fosadék, akkor elég sanszos, hogy azzal van a baj.

2011. ápr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kész a bios frissités, szépen ment utána még f1-et sem kért, de 1 újrainditás után megint , ugyanazok a problémák .. :S
2011. ápr. 14. 12:56
 9/11 A kérdező kommentje:
350-es Codegen táppal is ugyanezt csinálta :S
2011. ápr. 14. 12:56
 10/11 P.O.C. ***** válasza:
A Codegen ugyan olyan fos kategória. Próbáld meg az elemcserét. És teszteld csupaszon a gépet, ahogy mondtam. Mást nem tudok javasolni.
2011. ápr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!