Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Core 2 Quad Q8300 100 FOKOS!...

Core 2 Quad Q8300 100 FOKOS! Milyen hűtőt vegyek rá?

Figyelt kérdés

Tegnap elindítottam és 98 fokra felment, de a max megengedhatő hömérsékletet 71 foknak írja. A gyári hűtő van rajta. Milyet vegyek rá?

Ezeket néztem: [link]

[link]

kb 5 ezret szánnák rá


2011. ápr. 7. 21:15
 1/7 Panda Péter ***** válasza:
a 212+ jobb sztem.
2011. ápr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én először arra kérdeznék rá, hogy: 1 Megvan e húzva a proci? A másik meg hogy biztos hogy jól rá van rakva a gyári hűtő?

Mert ez nagyon magas ilyen melegnek több óra terhelés után sem kellene lenni.

Amúgy hogy válaszoljak és a kérdésre én ne csak kérdezzek :D szerintem a 212 Plus.

2011. ápr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nincs húzva

a ventilátor jól van felrakva

köszönöm az eddigi válaszokat

2011. ápr. 7. 22:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Szvsz ez sokkal jobb ár/érték arányt szem előtt tartva:

[link]


Amúgy meg valami nem oké ott. Ha a hűtőborda rendesen rá van téve, a hűtőpaszta is okés (pl nem lett leszedve a borda, majd pasztázás nélkül visszatéve), és pörög rajta a ventilátor, akkor kizárt, hogy ilyen meleg legyen.


Ott valami nincs rendben, ez teljesen egyértelmű.

2011. ápr. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Panda Péter ***** válasza:
nem vagyok biztos benne, hogy egy régi freezer7 pro elbír egy erős négymagossal. tx 212+ viszont 12 centis ventivel rendelkezik, a heatpipe-ok hozzáérnek a processzorhoz, és az ára sem vészes, így abszolut best buy ebben az árkategóriában.
2011. ápr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Panda Péter:


Khm. :) Nálam a freezer 7 pro 3 évig hűtött egy q6600-ast, úgy, hogy az 7/24 3000Mhz-en futott. Tartotta a maximális terhelés alatti 70 fokot.


Most nemrég váltottam pár hete egy i7 2600k-ra. 4.4Ghz-re húzva, és 200kör lnyx terhelés alatt a maximum hőfok 74fok.


Haverom tx 212-ese 4.4ghz-en 80 fok körül teljesít terhelve. Bár lehet, hogy nála az is közrejátszik, hogy más alaplapja, ill más szellőzésű háza van. Esetleg a cpu jobban melegedős fajta. Fene tudja, mindenesetre szerintem a két hűtő közel egy teljesítményt nyújthat.


A freezer olcsóbb, használtpiacon is van belőle rengeteg, hátránya, hogy a ventilátora nem cserélhető olyan egyszerűen mint a tx 212-nél. Ill. hogy nem rakható rá két darab ventilátor. (bár tapasztalataim alapján ez max 2-3 fokot számít)

2011. ápr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
hello! Nekem egy Coolermaster tx3 hűtő van rajta, ami alapjáraton 30-35°c körűl tartja a 3.33 ghz-re húzott q8300 procit. Sztem nézd meg nem-e poros ílletve biosban a proci feszűltség auto-ra van-e állítva.
2011. ápr. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!