Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit lehetne újítani a gépemen?

Mit lehetne újítani a gépemen?

Figyelt kérdés

cpu: intel celeron 2.44ghz

vga: via chrome 64mb

ram: 192mb

c:meghajtó :18.5 gb

d :meghajtó :18.5gb

ja az alaplapot nem tudom.

valami naon régi . agépem már vagy 6-7 éves,és fel szeretném újítani.


2009. febr. 24. 21:02
 1/6 yuda ***** válasza:

-pedig az alaplapodon áll,vagy bukik a dolog.Azt tudd meg,mert amit támogat az alaplap,olyat tudsz bele tenni---és az a másik fontos kérdés,hogy mi a célod.Ha csúcs játékokat akarsz is más kell bele,vagy megelégszel egyszerűbbekkel is?

Ram elég kritikus,az biztos kell,de megint visszatérünk az alaplaphoz,hogy mennyit bír,és videókártya is kellene..na mindegy,nem folytatom,mert így nincs értelme,csak ha beírsz,mit szeretnél pontosabban és everest progival nézz rá az alaplapra,remélhetőleg felismeri,ha nem,akkor szét kell szedni és megnézni.

2009. febr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondanám, hogy kukába vele és vegyél egy tök újat. A géped igen csak kiment a divatból. Gyakorlatilag semmit nem érdemes megtartani belőle, max a házat.


Az alaplap több mint valószínű, hogy 478as tokozású, és olyat újonnan már nem igen kapni (ja jól emlékszem AsRock még gyárt). Jobb processzort csak használtan tudsz venni. A ram túl kevés, egy XP-nek meg pláne. A vinyód rettentő kicsi, sőt kettéosztani teljesen felesleges volt.

Videokártya megint kicsi és az sem megy bele egy újabb alaplapba. Ha mégis valamit bővítenél rajta az maximum a ram legyen, de mást én nem javaslok.


Viszont ha új gépet veszel, akkor érdemes valaki olyan beszélni, aki maga rakja össze a gépeket, amit árul (tehát nem tesco és társaik, ahol előre elkészített konfiguráció van), de azért érdemes felkészülten odamenni, mert van egy pár elvetemült "semmit se tud de mégis árulja" számtechboltos. Ezt csak azért mondom, mert így olcsóbban jössz ki.

2009. febr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nekem innkább játékra kéne pl:need for speed most wanted.
2009. febr. 25. 09:13
 4/6 anonim ***** válasza:

21:34-as válaszíró vagyok. No ebben az esetben akkor pláne inkább egy új gépet javasolok. Tudom nagyjából mi ennek a játéknak a minimális gépigénye, de ahhoz, hogy normálisan menjen igen csak fel kellene újítani.

Ha játékra akarod használni akkor:

Vinyó: 160GB

Ram: 2GB (min 1GB)

Videokártya: 512MB (min 256MB)

Alaplap attól függ, hogy melyik gyártótól szeretnél procit venni Intel vagy AMD.

2009. febr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszike mindenkinek
2009. febr. 27. 20:02
 6/6 A kérdező kommentje:
megnéztem az alaplap nevét ,de azt írta ki hogy ismeretlen.
2009. febr. 28. 21:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!