Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nvidia Geforce 210 es az Ubuntu?

Nvidia Geforce 210 es az Ubuntu?

Figyelt kérdés

LINUX szakertok figyelem !

A terminalban neztem meg hogy ismeri a videokartyam(nvidia geforce 210) de megsem tudom a felbontasom csak 800X600 as ra tenni (MAX) es az asztal effektusokat sem tudom bekapcsolni.Nem jovok ra mi a baja a videokartyammal de valahogy nem szeretik egymast.Driver-t is probaltam letolteni de az Archivum kezelo nem nyitja meg a .run file-t :(.MIT TEGYEK ?


2011. márc. 17. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! A driver pedig jó ötlet, csak a RUN fájl mint a kiterjesztése is sugallja, nem archívum, hanem futtatható fájl. Engedélyezd, hogy futtatható legyen.

Ne próbáld Gnome alatt elindítani! Nézz uzána, hogyan kell kilőni az X.org-ot és amikor nem fut az X szerver, keresd ki szépen TTY-ból, vagy Midnight Commanderből és futtasd!

Egyébként az Ubi nem ajánlotta fel neked a zárt meghajtók telepítését? Azzal egyszerűbb dolgod lenne.

2011. márc. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson .RUN fájlokkal kísérletezni!

Főleg hogy az Nvidia egy normális futtatható driverrel nem rendelkezik. (Ilyen hiba, olyan hiányzó komponens, stb...)

Helyette menj a rendszer>Adminisztráció>Eszközmeghajtók menüpontba. Itt kiválasztod a legfrisebbet, és felrakod.

2011. márc. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előzővel nem értek egyet. A RUN fájl-al rendesen felrakható a legfrissebb driver, csak egy kis odafigyelés szükséges. Persze amit az előző írt, az felhasználóbarátabb is, meg biztonságosabb is. Szóval rajtad áll igazából, hogy melyiket választod.
2011. márc. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kossz mindenkinek. Valami majd csak kisul ezekbol. Ha meg nem majd meg kerdezek :D
2011. márc. 17. 19:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit én hibának tekintek:


I. Csak Xorg nélkül telepíthető. (Parancssor)


II. Ha valami "függelék" hiányzik, arra már csak telepítés közben jösz rá==>Használhatatlan oprendszer.


III. Ha a fenti eset megtörténik, nem telepíthető másik driver.


IV. Egy kezdő felhasználónak elég bonyolult műveleteket tartalmaz.

2011. márc. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!