Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nvidia Geforce4 MX 4000...

Nvidia Geforce4 MX 4000 tuningolása. Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nemsokára fogok venni egy új gépet de amíg nem gyűlik rá össze a pénzem addig szeretném egy kicsit feltuningolni a gépem.

konfigom:

CPU: AMD sempron 2600+ (1.6 Ghz) ezt már felhúztam 2.2 Ghz-re a gyorsulás érezhető is volt.

VGA: nvidia geforce4 MX4000 (250 Mhz-es chip órajel és 331 Mhz-es 128 Mb memória) és itt a probléma. Nem találtam biosba állítási lehetőséget. Lehet csak én nem találtam meg?

Ebben az alaplabna vannak a cuccok: asus k8-vx-se

Valaki tudna segíteni hogy lehet-e valahogy ezt a VGA-t húzni?


2011. márc. 14. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Érdekes lenne, ha a videókártyát a BIOS-ból tudnád húzni főleg, mivel a videókártyának saját BIOS-a van. (nem, nem lehet belépni)

Kell hozzá egy tuningprogram, pl RivaTuner. És csínján vele, a régi dzsíforszokon nagyon kaka hűtés van. Bár én az MX440 SE kártyámra raktam egy Zalman VF-900-as hűtőt és passzívba is csak egy icipitit volt langyos. Erősen túllőttem a célon.


De szerintem a 4-es sorozat nem épp tuningbajnok.

Mindenesetre, sok sikert!

2011. márc. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia. Köszi a választ.

Az előbb már letöltöttem a rivatuner egyik verzióját de nem talált magával kompatibilis eszközt.

Tudnál nekem linkelni olyan verziójú rivatunert ami jó ehhez VGA-hoz?

Oprendszerem windows XP SP2 32 bit

2011. márc. 14. 11:06
 3/11 A kérdező kommentje:
Helyesbítve SP3-as (ha ez számít)
2011. márc. 14. 11:07
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezt a VGA-t minek húzni? Semmi értelme. Mióta ez kijött kifutott VGA generáció, és eltelt vagy ugyan ennyi év is. Értelmetelen.
2011. márc. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nos ha a Riva nem lájkolja a kártyád, akkor nincs ötletem. Manapság a legtöbb gyártó mellékel valami spéci programot a saját kártyáihoz, mint MSI Afterburner, vagy Gainward Expertool.
2011. márc. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pont azért akarom húzni mert gyenge. Miért lenne értelmetlen? Egyébként meg nem azért hoztam létre a témát hogy idejöjjön valaki pampogni, hanem hogy segítsenek.
2011. márc. 14. 11:25
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát MSI gyártmány de nincs hozzá progi. Na mindegy, szért köszi.
2011. márc. 14. 11:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges videókártyát húzni... Értelmetlen.
2011. márc. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ember, nem panpogni jöttem ide neked, de a mai kártyák kb 50-100x gyorsabbak ennél. Most ha sikerül nekd huzni rajta 30 Mhz-et mondjuk azzal egy fikarcnyival se lesz erősebb a kártya a mai szinthez képest. Ez a kártya 5 éve is elavultnak számított. Ezért mondom hogy felesleges.



[link]


itt egy teszt róla...2004 be írták és már akkor sem javasolták játékra, csak irodai munkához...ezért nem értem miről beszélünk...:s

2011. márc. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi segítésképp írjuk, hogy ne pazarold az időd rá, nem azért hogy neked rosszabb legyen.
2011. márc. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!