Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy hónpos winchester tönkreme...

Egy hónpos winchester tönkremehet?

Figyelt kérdés

Egy hónapja tettem új winchestert a laptopomba.

Eddig gyönyörűen működött. Tegnap egyszer lefagyott a gép,reset után már nem töltődött be az operációs rendszer.Az indítóképernyőn még látszik a winchester, a bootolási sorrend beállításánál már nem lelhető fel. Indításkor ezt írja ki:

NVIDIA boot agent 2160513

PXE-E61 Media test faiture check cable

PXE MOF:Exiting NVIDIA Boot Agent /Remélem jól másoltam le!/ Próbáltam F8-al csökkentett módban indítani erre azt írta ki hogy nem találja az operációs renszert. Visszaraktam a régit azzal működik a gép.

Előre is köszönöm a hozzáértő válaszokat!


2009. febr. 12. 06:35
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Amit írsz, azért van, mert a hálókártyán nincs BOOT ROM.

Amúgy igen, 1 hónap winchester tönkremehet. Viszont szerintem a lefagyás és kikapcsolás miatt inkább csak egy chkdsk kéne, amit a Windows telepítő lemezzel meg lehet oldani.

2009. febr. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A régi winchester látszik a bootolási sorrendben,csak az új nem.
2009. febr. 12. 08:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Tönkremehet, de mivel min. 1 év garit kell rá adni még ingyen kicserélik. Több milliárd legyártott közé becsúszik pár selejtes, amit nem mindig sikerül kiszűrni.
2009. febr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha kicserélik a winchestert mi lesz a rajta lévő adataimmal, elmentett jelszavaimmal? Egy hozzáértő gondolom el tudja menteni őket.Internetbank stb.Nem rizikós ez?
2009. febr. 12. 12:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha olyan van rajta, ami bizalmas és nem szeretnéd ha más is látná azt töröld le és írd is felül a teljes lemez tartalmát. Sok program képes erre ( pl. Partiion Magic Secure Erase funkció). Ha felül írtad az adatot nem leeht visszaállítani ( pontosabban egy részét még igen az adathordozó rétegeiből, de egyszerű halandó nem tudja csak komoly adatmentő cégek (Kürt Rt.) horribilis összegért.
2009. febr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!