Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez jó processzor? (lent)

Ez jó processzor? (lent)

Figyelt kérdés

AMD Phenom II X2 550

játékra kellene a processzor ez jól lesz hozzá és sokáig ?


2011. febr. 13. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem rossz, de a helyedben én egy négymagosat vennék, ha az alaplapodba jó akkor Core 2 Quadot, vagy egy 4 magos AMD-t (azokat nem ismerem), ezek a legolcsóbbak, tovább jók lesznek.
2011. febr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

hát többet érsz egy magasabb alaporajelű kétmagossal, mint egy olcsó alacsony alaporajelű négymagossal, továbbá talán 1 maximum 2 játékot tudok amelyik igényli a négymagot.

Ebben az árkategóriában nem kapsz olyan négymagosat melynek a magonkénti alaporajele jólenne a jövőben a játékoknak, mivel ugye maximum két magot használ a játék.

Tegyük fel veszel egy 2magos amd-t magonkénti 3.0ghz órajellel, vagy veszel egy intel q6600 magonkénti 2.4ghzes órajellel. Szerintem az elsővel mindenképpen jobban jársz.

2011. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Captain Frájer ***** válasza:

Még egy ideig jó lesz, bár már szerencsésebb választás lenne egy 4 magos proci. Az alternatívák, amiket mondani tudok:

I - Magfeloldás: Ma már lehetséges, hogy kis szerencsével a processzorodban rejtőzik két letiltott, de működésre bírható mag, amit aktiválva könnyedén nyerhetsz egy erősebb processzort. Hátránya, hogy nem biztos, hogy aktiválható mindkét mag és a rendszer stabilitása is kétes, de ha sikerül, akkor az esetek 99%-ban stabilan is működik. Ehhez mindössze egy magfeloldást támogató alaplap kell, meg pár kocka, akik szívesen segítenek távolról, forumból a magfeloldásban :) Nem nagy ördöngősség, csak egy jó netes forumot kell találni, illetve szerintem ide feldobsz egy kérdést és majd átirányítanak, h magfeloldanál, akkor mit kell tenned.

2 - AMD Athlon II X4-es processzorok. Árban nem sokkal kerülnek többe, mint a phenom II x2 550, de rendelkeznek 4 maggal, ami játékokban előny. Továbbá itt is lehetséges művelet az l3 chace memória feloldása, amivel egy Phenom II x4-es proci lesz a végeredmény. Segítségről feljebb írtam :)


3 - Phenom II x4-es procik. Vagy egy 10ezressel drágábbak, mint az általad kinézett procik, viszont garantáltan vinni fognak minden játékot legalább a következő 5-10 évben. 2 maggal sajna már nem biztos, hogy sokáig alkalmas lenne, mivel már ott tartunk, hogy a játékok inkább 4 magra vannak optimalizálva.


Én leginkább egy kis spórolást és a Phenom II x4-es procikat ajánlom, mivel ott nem kell neked ügyködni az erősítésben, hanem gyárilag meglesznek és ellesznek jódarabig.

2011. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
te előre látsz 5-10 évvel? Az nem gyenege azért a számítástechnikába:)
2011. febr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

egy phenom II X4 proci val mennek a régebbi játékok is

pl GTA SanAndreas, Sim city sims 2 nfs most wanted mert azokkal is szoktam még játszani

2011. febr. 13. 15:45
 6/12 A kérdező kommentje:
AMD Phenom II X4 945 jó lenne és sokáig ?
2011. febr. 13. 15:48
 7/12 anonim ***** válasza:

Az 5-10 évet egy kicsit tulzásnak érzem.


Moore-törvénye, hogy a processzorokban a tranzisztorok száma 1.5 évente megkétszereződik így évröl évre ugyanannyi pénzért nagyobb teljesítményű processzort vásárolhatunk ugyanannyi pénzért.

Ha megnézed az erre vonatkozó diagrammot, ott láthatod, hogy azzal az 5-10évvel bizony mellé lőttél.


Ahhoz, hogy a magfeloldást megcsináld, tudnod kell, hogy melyik pontosan az a típus amiben két magot letiltottak. Ugyanakkor nem viccből tiltották le, hanem azért mert hibás, mint annó a pentium és celeron processzoroknál volt ez, csak akkor a cache volt hibás, és a pentium 512kb cache-el ellátott processzorok közül, amelyiken hibás volt a második 256kb-es modul azt eladták celeron néven 256kb cache-el.


Még mindíg azt mondom, hogy jobban jár egy kémagossal, ugysem tervezhet előre 5évre egy számítógép esetén. Ebben az árkategóriában mint mondtam nem kap olyan erős négymagost, amivel jobban járna.

2011. febr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Captain Frájer ***** válasza:
Ha eddig követted a rendszerkövetelmények növekedését, a játékok és a grafikai motorok fejlődését, akkor tisztában lehetsz vele, hogy a processzorigény csak nagyon lassan fog nőni, mert a GPU-k és a terjedő GPGPU-k egyre több terhet fognak levenni a procikról. Megnézed, akkor AMD és Nvidia részéről is a következő architektúráról tett nyilatkozatokat, akkor tisztán kirajzolódik, hogy játékokban a vidikarik fognak inkább dolgozni. Az AMD középkategóriás(phenom II x4-es) processzoraiknak még nagyon sok idő kell, hogy teljesítmény annyira elhúzzon, hogy egy Phenom II x4 955-öt mondjuk belépőszintű procikkal emlegessük egy lapon :) Igenis 5-10 év reális táv számomra.
2011. febr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"viszont garantáltan vinni fognak minden játékot legalább a következő 5-10 évben. 2 maggal sajna már nem biztos, hogy sokáig alkalmas lenne, mivel már ott tartunk, hogy a játékok inkább 4 magra vannak optimalizálva."


Létszíves ne írj ilyen hülyeségeket, mert valaki még elhiszi! Évek óta ezt mondják, hogy sokkal nagyobb szerepe lesz a VGA-knak. Ebben van is vmilyen igazság, de ennek ellenére mégis kell egy jó proci is a játékokhoz.

2011. febr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Captain Frájer ***** válasza:

Nem azt írtam, hogy egy Phenom II X4-et ajánlok, mert kelleni fog? :D

5-10 éven belül nem fogunk akkorát fejlődni, hogy 6 magos I7-es procik(merhogy ezek szerint a 4 magos Phenom II neked nem jó:) ) legyenek a játékkövetelmények. Nézd meg az UE3 életét. Világ életében egy szép, alacsony igényű engine volt. Ez volt a lényege, hogy alacsony hardware követelménye volt, ennek és a fejlesztői támogatásnak köszönhette sikerét. Ez a lényege a licencelhető grafikus motorknak. Igen, meglehet, hogy a processzorok fejlődnek, de ez nem fogja azt jelenteni, hogy feltétlen a gépigények is. A fejlesztők szebb látványt akarnak, igen. Ehhez viszont a GPU-kat kell kihasználni, ami nem indokolja a csúcskategóriás processzorokat. Ha az általam jelzett időintervallumon vagy fennakadva, akkor legyél :) Ez az én véleményem, hogy a jelenlegi középkategóriás procik még jóideig elegek lesznek játékra. Ahány ember, annyi vélemény. Én a GPGPU-kban látom a jövőt.


Amúgy a kérdező kérdésére is válaszoljatok. Én a Phenom II X4 955-öst javaslom neki, mert az kb csak egy 10ezerrel drágább(mivel nyílván, ha ilyen árban néz procit, akkor nem akar túl sok pénzt rááldozni), viszont jóval erősebb a Phenom II 550-nél.

2011. febr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!